Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 univerzít, ktorých absolventi sa najrýchlejšie zamestnajú

Univerzita, študent
Thinkstock
14. decembra 2016 Zdroj Forbes Tlačiť

Dnes si už mnohí z nás veľmi dobre uvedomujú, že vysokoškolské vzdelanie nedáva vždy záruku nájdenia zamestnania podľa našich predstáv. Svedčia o tom i vysoké štatistiky evidovaných vysokoškolákov. Existujú však výnimky.

Britský týždenník Times Higher Education (THE) každoročne vydáva zoznam s hodnotením vzdelávacích inštitúcií. Nedávno vyšlo šieste vydanie, v ktorom sa dozviete, o absolventov ktorých vysokých škol majú zamestnávatelia najväčší záujem.

Pri zostavovaní zoznamu sa vychádzalo z online prieskumu, ktorého sa zúčastnilo dva a pol tisíc náborových manažérov z 20 krajín a tiež tri a pol tisíc medzinárodných manažérov zo všetkých kútov sveta.

V roku, v ktorom sme boli svedkami mnohých politických zvratov, akými bol brexit alebo zvolenie Donalda Trumpa za amerického prezidenta, bude mnoho mladých ľudí hľadať istotu v univerzitách, o ktorých je verejne známe, že produkujú absolventov, ktorí sú následne žiadaní u medzinárodných zamestnávateľov,“ komentuje výsledky prieskumu vydavateľ THE Phil Baty.

V tohtoročnom zozname vládnu americké univerzity. Z desiatich najlepších, ktorých absolventov si zamestnávatelia cenia najviac, je z USA hneď šesť – a prvá trojka je celá americká.

Zlatá pozícia v rebríčku patrí Kalifornskému technologickému inštitútu. V celosvetovom hodnotení najlepších škôl mu patrí druhé miesto, predbehla ho len slávna britská univerzita v Oxforde.

V tohtoročnom hodnotení sa tiež ukázalo, že japonské univerzity majú problém udržať si silnú pozíciu v hodnoteniach o najlepšie univerzity v rámci Ázie, avšak čo sa týka zamestnateľnosti ich absolventov, sú jasnou jednotkou.

Do hodnotenia univerzít podľa zamestnateľnosti absolventov sa tých japonských do výberu dostalo hneď päť – a univerzita v Tokiu a Tokijský technologický inštitút to dotiahli do prvej dvadsiatky. To podle Batyho naznačuje, že Japonci vedia, ako svojich študentov urobiť žiadúcimi pre zamestnávateľov.

Globálny zoznam univerzít podľa zamestnateľnosti pre rok 2016

  1. Kalifornský technologický inštitút
  2. Massachusettský technologický inštitút
  3. Harvardova univerzita
  4. Stanfordova univerzita
  5. Yaleova univerzita
  6. Princetonská univerzita
  7. Bostonská univerzita
  8. Kolumbijská univerzita
  9. Berkeley univerzita v Berkeley
  10. Dukeova univerzita

K téme

Témy

kariérapráca a kariérazoznam najlepších unverzít

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Sebarozvoj

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

28feb7:30DAŇOVÉ PRIZNANIE 2019: Daň z príjmov PO a zmeny v zákone DZP od 1.1.20207:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane

28feb7:30DAŇOVÉ PRIZNANIE 2019: Daň z príjmov PO a zmeny v zákone DZP od 1.1.20207:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane

28feb7:30DAŇOVÉ PRIZNANIE 2019: Daň z príjmov PO a zmeny v zákone DZP od 1.1.20207:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X