Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

10 vecí, ktoré o sebe nikdy neprezrádzajte na pracovnom pohovore

Nezamestnanosť, pohovor
Thinkstock
3. novembra 2016 Zdroj Forbes Tlačiť

Aj náboroví pracovníci sú len ľudia a aj oni veľmi dobre vedia, aké náročné je pre uchádzačov o prácu absolvovanie celého prijímacieho procesu. Niektorí z nich sa preto s nami podelili o svoje tipy, ktoré môžu pomôcť každému človeku, ktorý si hľadá prácu.

Každý uchádzač o prácu by si mal v prvom rade uvedomiť, že náboroví pracovníci pracujú pre svojho zamestnávateľa, pracovnú agentúru, alebo sami pre seba. Nepracujú pre uchádzačov a tí by preto mali myslieť na to, že niektoré informácie o sebe by im na pracovnom pohovore nemali prezradiť.

Bez ohľadu na to, aký milý či priateľský sa vám môže javiť ten-ktorý náborový pracovník, vždy treba mať na pamäti, že nepracuje pre vás, ale pre toho, kto ho platí. Nikdy preto na pracovnom pohovore neprezrádzajte o sebe nasledujúce informácie.

  1. Nikdy neprezraďte náborovému pracovníkovi, že okrem tejto ponuky nemáte v zálohe žiadnu inú pracovnú príležitosť.
  2. Nikdy nehovorte detaily o vašej finančnej situácii. Je to len vaša záležitosť a ak máte nebodaj finančné problémy, pri pohovore vás to môže postaviť do zlého svetla.
  3. Nikdy zároveň neprezrádajte informáciu o tom, ako moc stojíte o konkrétnu pracovnú pozíciu.
  4. Neprezrádajte ani to podrobnosti o tom, prečo ste skutočne opustili vaše predchádzajúce zamestnanie. Vášmu najlepšiemu priateľovi môžete zveriť čokoľvek, ale pracovný pohovor je iná šálky kávy.
  5. Nikdy tiež nehovorte o tom, ako moc túžite vypadnúť z vášho súčasného zamestnania a neprezdrádzajte ani okolnosti, prečo to chcete urobiť.
  1. Nikdy sa nepodceňujte. Nehovorte zbytočne o vašich slabých stránkach.
  2. S predchádzajúcim bodom súvisí aj otázka požadovanej mzdy. Nepodhodnocujte vaše finančné požiadavky. Žiadajte mzdu, ktorá vám reálne prináleží za danú prácu.
  3. Nehovorte náborovému pracovníkovi o vašich dlhodobých plánoch. Ak chcete vo firme stráviť napríklad len nejaké odbobie a potom chcete podnikať, alebo odísť do cudziny, je to len vaša záležitosť. Pri pohovore by vám takáto informácia mohla uškodiť. Mohli by totiž uprednostniť kandidáta, o ktorom si myslia, že vo firme ostane dlhšie. A vy tiež neviete, čo bude časom, pričom pôvodné plány môžete medzitým ešte päťkrát zmeniť.
  4. Nikdy nehovorte náborovému pracovníkovi, že chcete skončiť náborový proces, pretože ľudia, s ktorými ste pritom prišli do kontaktu, jednajú neprofesionálne a sú nekvalifikovaní.
  5. Nikdy zároveň nepovedzte, že na otázky potenciálneho zamestnávateľa ste pripravení odpovedať 24 hodín v týždni.

Už samotný náborový proces vám mnohé naznačí, rovnako ako ľuďom na druhej strane barikády. Ak sa vám stretnutie nepozdávalo, nebojte sa ísť ďalej. Podobným spôsobom budú uvažovať aj samotní náboroví pracovníci. Ak ste si naopak padli do oka, odpoveď na seba nenechá dlho čakať.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Témy

informáciePracovný pohovortipy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

máj

27máj6:30Vybrané problémy DPH v praktických príkladoch I.6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH,Ostatné dane

27máj6:30Vybrané problémy DPH v praktických príkladoch I.6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH,Ostatné dane

28máj6:30Vybrané problémy DPH v praktických príkladoch II.6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH,Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X