Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

13 návykov, ktoré denne využívajú výnimočne obľúbení ľudia

Kancelária, kolegovia, smiech
ilustračné: thinkstockphotos.com
24. mája 2017 Zdroj www.forbes.com Tlačiť

Hľadali ste už aj vy niekedy príčinu, prečo sú niektorí ľudia takí obľúbení? Možno ste si pritom pomysleli, že sú to šťastlivci narodení pod tou správnou hviezdou. Pravdou však je, že obľúbených ich nerobí deň, mesiac a ani rok ich narodenia. Kľúčom k ich popularite nie je nič iné ako emocionálna inteligencia.

Možno ste si teraz položili ďalšiu otázku, ako to celé funguje. Keby ste sa bližšie pozreli na životy týchto ľudí, zistíte, že majú spoločné viaceré návyky, pomocou ktorých si získavajú popularitu. Tieto prejavy správania sú súčasťou ich emociálnej inteligencie. Dobrou správou je, že s emocionálnou inteligenciou sa bežne nerodíme, ale získavame ju počas života. Zapracovať na sebe tak môže každý z nás a môže tak urobiť aj ihneď. Ako inšpirácia môžu poslúžiť aj nasledujúce riadky, ktoré obsahujú každodenné návyky výnimočne obľúbených ľudí.

Rozhovor, káva, dve ženy

 • Obľúbení ľudia sa tešia z priazne iných aj preto, že sami sú výbornými poslucháčmi. Menej rozprávajú a viac počúvajú, čo im vo finále poskytuje výhodu v tom, že sa mnohé dozvedia. Ľudia sa tak cítia, že im na nich skutočne záleží a to je veľmi príjemný pocit.
 • Niet pochýb, že v súčasnosti žijeme v dobe pretkanej technológiami. Často si už bez nich ani nevieme predstaviť život. Popularitu si však určite nezískate tým, že budete neustále kontrolovať vaše technologické zariadenia.
 • Čestnosť je cnosť, ktorú by si mal pestovať každý, kto chce byť obľúbený. Ľudia totiž nemajú radi lož ani pretvárku a aj keď to tak niekedy nevyzerá, oceňujú úprimnosť a autenticitu. Radi ju budú sami nasledovať, keď im takýto príklad ukážete.

Priatelia, zábava, prípitok

 • Otvorená myseľ rozširuje hranice životného priestoru. Inak povedané, ak ste otvorení, dokážete byť aj empatickí a vžiť sa do iných ľudí. Výsledkom tohto procesu je fakt, že ich prestávate súdiť, za čo vám budú vďační.
 • Aj keď sa môže zdať, že obľúbení sú väčšinou extroverti, často medzi týmito ľuďmi nájdete aj introvertov. Stačí, ak ste k ľuďom priateľskí a oni vám to opätujú.
 • Nemenej dôležitým návykom je konzistentnosť. To znamená napríklad aj to, že dokážete dodržať záväzky či dané slovo a že sa tak ľudia môžu na vás vždy spoľahnúť.

Rozčúlený šéf, hnev

 • Máte radi ľudí, ktorí sú neustále namosúrení a negatívne naladení? Asi aj vy skôr vyhľadávate spoločnosť niekoho, kto vás pozitívne nabije či inšpiruje. Obľúbení ľudia sú väčšinou pozitívne naladení a používajú aj pozitívnu reč tela.
 • Silnou stránkou týchto ľudí je aj ich schopnosť zanechať silný prvý dojem. Aj tu vedia takmer dokonale ovládať reč tela a vaše srdce si tak často získajú oveľa skôr, ako čokoľvek vyslovia.
 • Obľúbených ľudí spoznáte aj podľa toho, že oni sami majú radi ľudí. Nie je to však len pretvárka. Zaujímajú sa o vás a vždy vás volajú po mene. Snažia sa zapamätať si detaily, ktoré ste im o sebe prezradili, pretože je to pre nich prirodzené.

úsmev, šťastie, žena

 • Úsmev je zrejme prvé, čo si na týchto ľuďoch všimnete. Možno povedať, že ním skutočne nešetria. Ani sa nenazdáte a o chvíľu sa budete usmievať spolu s nimi.
 • Ďalším z dobrých návykov týchto jedincov je schopnosť podeliť sa o vlastné skúsenosti aj situácie, ktoré ich potrápili. Zároveň s tým vedia tieto informácie výborne načasovať.
 • Ako je už vyššie uvedené, reč tela ovládajú takmer dokonale. Ich magnetizmus si vás tak podmaní aj bez slov. Využívajú však pritom ešte jednu silnú zbraň, ktorou je dotyk. Ak sa vás totiž niekto jemne dotkne počas rozhovoru, váš mozog na to zareaguje produkciou oxytocínu a ten je spojený s dôverou a pozitívnymi pocitmi.
 • Títo ľudia sú výborní spoločníci aj preto, že sa s nimi spája vášeň a zábava. Aj na tomto poli však veľmi dobre poznajú svoje hranice. Keď je to potrebné, nepoznáte serióznejších ľudí na planéte a vzápätí sa s nimi už opäť zabávate a necháte sa unášať na vlnách ich vášne a nikdy nehasnúceho optimizmu.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Témy

emocionálna inteligenciaobľúbení ľudia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

25feb7:30Najdôležitejšie zmeny v pracovnoprávnej oblasti pre rok 2019 vrátane rekreačných poukazov7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

28feb7:30DAŇOVÉ PRIZNANIE 2018: Daň z príjmov PO a zmeny v zákone DZP od 1.1.20197:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

06mar7:30INTRASTAT v roku 2019 od A do Z7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo,Clo a logistika,Doprava,Logistika,Riadenie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X