Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Logá týchto známych spoločností sa od svojho vzniku zmenili na nepoznanie. Spoznali by ste ich?

Firma McDonald῾s údajne zdvihne mzdy 90 tisíc americkým zamestnancom
Ilustračné foto: SITA/AP
25. mája 2016 Zdroj www.businessinsider.com Tlačiť

Každých pár rokov sa veľké spoločnosti rozhodnú pre väčšie či menšie úpravy svojho loga. Je to prirodzené, keďže to je zvyčajne prvá vec, s ktorou ich zákazník príde do styku. Porovnaním pôvodného loga a jeho poslednej verzie sa môžete o značke mnoho dozvedieť a naučiť.

Pozrite sa, ako niektoré slávne značky zmenili dizajn svojho loga od počiatku až doteraz.

Canon

Canon.png
www.businessinsider.com

Pôvodné logo spoločnosti Canon bolo vytvorené v roku 1933. Jeho jednoduchšia verzia, podľa ktorej značku dnes poznáme, bola predstavená v roku 1956.

Kodak

Kodak.png
www.businessinsider.com

Vo svojich začiatkoch pozostávala reklama na Kodak z jednoduchého písma. Spoločnosť svoje prvé logo vytvorila v roku 1907, to najnovšie má od roku 2006.

British Airways

British_airways.png
www.businessinsider.com

Pôvodné logo leteckej spoločnosti navrhla firma Negus & Negus v roku 1973, keď sa British European Airways spojila so spoločnosťou BOAC. (Všimli ste si, že im chýba bodka na i?) Súčasné logo majú od roku 1997.

Shell

Shell.png
www.businessinsider.com

Prvé logo mušle bolo vypracované v roku 1900. Spoločnosť neskôr vytvorila farebné, vzpriamené a rozpoznateľnejšie logo. S menšími zmenami bolo to dnešné vydané v roku 1999.

Discovery Channel

Discovery channel.png
www.businessinsider.com

Televízia svoje prvé logo vytvorila v roku 1985. Od tej doby prešlo rôznymi aktualizáciami až sa v roku 2009 nadobudlo súčasnú podobu.

Mozilla Firefox

Mozilla firefox.png
www.businessinsider.com

Originálne Phoenixovské logo bolo navrhnuté v roku 2002, okolo roku 2004 bolo zmenené na Firefox. Tieto „ohňové“ prvky sa zachovali dodnes.

IBM

Ibm.png
www.businessinsider.com

Od svojho vzniku prešlo IBM významnými zmenami. Netýka sa to len zmien log, ale aj samotného názvu spoločnosti. Originálne logo bolo navrhnuté v roku 1889 a značí International Time Recording Company (ITRC). International Business Machines, ako spoločnosť poznáme dnes, bola svetu predstavená v roku 1924, čo viedlo aj k súčasnému logu – navrhnuté bolo v roku 1972.

Lay’s

Lays.png
www.businessinsider.com

Vedeli ste, že spoločnosť pôsobí na trhu už od 60. rokov? Prvé logo vzniklo v roku 1965 a v roku 2007 sa zmenilo na trojrozmerné logo, ktoré poznáme dnes.

Lego

Lego.png
www.businessinsider.com

Spoločnosť mala svoje prvé logo od roku 1935 a zmenilo sa až 26-krát, kým dospeli k jednoduchému štýlu, ktorý je od roku 1998 známy každému.

Mazda

Mazda.png
www.businessinsider.com

Jednoduché logo automobilky debutovalo v roku 1934. Spoločnosť sa v rokoch 1936 až 1975 a potom v roku 1991 pohrávala s viacerými variantmi písmena M. Dnešná podoba je na svete od roku 1997.

McDonald’s

Mcdonalds.png
www.businessinsider.com

V McDonald’s sa kedysi podávalo grilované jedlo? Áno, ale len v rokoch 1940 – 1948. Potom v spoločnosti rýchlo prišli na to, že hamburgery sú to pravé. Zlaté oblúky sprevádzajú značku od roku 2003.

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

20feb7:30Ako si z CASH FLOW urobiť pomocníka, nie strašiaka7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Cash flow,Manažérske zručnosti,Manažment

28feb7:30DAŇOVÉ PRIZNANIE 2019: Daň z príjmov PO a zmeny v zákone DZP od 1.1.20207:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane

28feb7:30DAŇOVÉ PRIZNANIE 2019: Daň z príjmov PO a zmeny v zákone DZP od 1.1.20207:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Ostatné dane

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X