Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Aké sú najčastejšie chyby LinkedIn profilov? Opravte ich a zvýšte svoje profesné šance

Sociálna sieť, LinkedIn
Thinkstock
25. októbra 2016 Zdroj Liz Ryan/Forbes Tlačiť

Určite si mnohí z nás uvedomujú, že správny profil na najznámejšej profesnej sieti LinkedIn je vašou vizitkou a vlastne vás predáva. Kariérna koučka Liz Ryan zostavila zoznam najčastejších chýb, ktorých odstránením zvýšite šance na úspech. 

Váš profil na LinkedIne môžu vidieť milióny.  Ľudia si z neho urobia obraz o vašej osobnosti, myslení a kreativite. Preto by ste si mali dať záležať, čo o sebe prezradíte. Kariérna koučka Liz Ryan zostavila pre web Forbes zoznam najčastejších chýb a aj dobré rady, ako ich napraviť.

Neaktualizovaný profil
LinkedIn je komunita pozostávajúca z viac ako 400 miliónov ľudí. A niektorí z nich by napríklad boli radi v obraze, čo sa týka vývoja vašej kariéry. Tak im to povedzte! Preto je dôležité mať na profile aktuálne informácie.

Zlá alebo chýbajúca fotka
Na vašom profile by ste mali mať určite fotku. Nemusí to byť snímok od profesionála, ale mali by ste sa na nej podobať. Takisto je vhodné, aby ste mali na nej aktuálnu podobu a vek. A nezabudnúť na úsmev.

Váš profil je písaný fádnym jazykom
Ak je váš  profil napísaný uniformným, korporátnym jazykom typu: „Pracujem ako predajca, zameriavam sa na výsledky a mám schopnosti v oblastiach blá, blá, blá…“, budeme mať dojem, že ste iba ďalší, nudný korporátny klon. Ale to vy predsa nie ste. Takže vyhraďte si pár minút a prepíšte váš profil ľudsky. Tak ako je potrebné:

Mám na starosti obchod v spoločnosti Angry Chocolates, výrobca bio čokolády. Dosiahli sme desaťmiliónového obratu a rýchlo rastieme, predávame špeciálne čokolády maloobchodníkom a verejnosti prostredníctvom eshopu a tiež reštaurácií. Pracujem v skvelom tíme obchodníkov a naši kvalitní zamestnanci sa starajú o to, aby boli zákazníci spokojní a zásobení našimi oceňovanými Angry Choco-Mentolkamo, chutným jedlým lakom na nechty a ďalšími produkty z rady Angry.“

Na LinkedIne môžete predstaviť vašu kariéru, súčasnú prácu alebo svetonázor – to je iba na vás. Ale máte možnosti, ako to urobiť. Nemusíte znieť ako robot alebo ako kópia ostatných LinkedIn profilov.

Neúplný profil
Akonáhle budete hotoví s úvodom, prejdite k vymenovaniu vašich pracovných pozícií a vyplňte ich. Pokiaľ ste len vyplnili mená vašich bývalých zamestnávateľov, názvy pozície a dáta, návštevníci vášho profilu sa môžu pýtať: „Čo robil na tej pozícii?“ Chceme vedieť viac. Vyplňte detaily a pútavo predstavte svoju kariéru, nech si ju všetci živo môžu predstaviť.

Málo kontaktov
Keď ste na LinkedIne nový, je pochopiteľné, že máte málo kontaktov. Hneď ako si uvedomíte, že sa môžete prostredníctvom stránky spojiť a zostať v kontakte s ľuďmi, ktorých stretnete, vaša sieť kontaktov sa rozrastie. Požiadať niekoho o vizitku a spýtať sa ho „Môžem vám poslať žiadosť na LinkedIne?“ zaberie iba chvíľku.

Celé vynechané pasáže a žiadna aktivita
Nenechávajte dlhé riadky prázdne. Vyberte si pár skupín a pridajte sa k nim, ak chcete mať inšpiráciu a prehľad o tom, čo sa deje vo vašom obore. Prihláste sa na LinkedIn niekoľkokrát do týždňa, nech ste v obraze.

Preklepy a gramatické chyby
Na toto si určite dajte pozor. Môže to vytvoriť o vás nepekný obraz.

Schránka plná neprečítaných správ
Pravidelne kontrolujte svoju schránku na LinkedIne (alebo si nastavte, aby vám LinkedIn správy posielal priamo do emailovej schránky, kde ich hneď uvidíte) a odpovedajte na ne ako prvé.

Nemáte žiadne odporúčania od ostatných užívateľov LinkedInu/ Nenapísali ste žiadne odporúčania užívateľom LinkedInu
V neposlednej rade si vyberte niekoľko ľudí, s ktorými ste spolupracovali alebo chodili do školy, napíšte im odporúčania a vysvetlite, prečo sú skvelí.

A hlavne – majte na pamäti, že LinkedIn je nástroj ako napríklad kladivo či rebrík. Prácu sám od seba neurobí. Musíte ten nástroj vziať, používať a využiť, čo vám môže ponúknuť.

K téme

Témy

kariérapráca a kariéra

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Koučing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

27jan7:30Základné ekonomické minimum7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Finančné riadenie,Manažérske zručnosti,Manažment

28jan7:30Kolektívne zmluvy – obsah, kolektívne vyjednávanie – postup a spôsob v roku 20207:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

28jan7:30Kolektívne zmluvy - obsah, kolektívne vyjednávanie, postup a spôsob v roku 20207:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X