Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ako vyplniť daňové priznanie za rok 2017 pri súbehu príjmov z podnikania, z prenájmu a z predaja cenných papierov

Daňové priznanie
daňové priznanie
26. januára 2018 Zdroj podnikam.sk Tlačiť

Ako správne vyplniť daňové priznanie za rok 2017 ak ste dosahovali príjmy z podnikania, prenájmu, alebo aj predaja cenných papierov? Tlačivo pre daňové priznanie za rok 2017 môžete vyplniť aj online elektronicky. Praktický príklad vyplneného daňového priznania s mnohými radami nájdete v príspevku.

  • Daňové priznanie je povinný podať daňovník, ak jeho celkové zdaniteľné príjmy dosiahnuté v roku 2017 presiahli sumu 1 901,67 €.
  • Do celkových zdaniteľných príjmov sa zahrňuje akýkoľvek dosiahnutý príjem, ktorý je predmetom dane a nie je od dane z príjmov oslobodený. Do celkových zdaniteľných príjmov sa zahrňuje aj príjem dosiahnutý zo zdrojov v zahraničí, ak ide o daňovníka s neobmedzenou daňovou povinnosťou (rezidenta SR).

Upozornenie Podnikam.sk:

Daňovník je povinný podať daňové priznanie aj vtedy, ak vykazuje daňovú stratu, hoci jeho zdaniteľné príjmy sumu 1 901,67 € nepresiahli.

Lehota na podanie daňového priznania

  • základná lehota na podanie daňového priznania za rok 2017 je do 31. marca 2018, nakoľko tento deň pripadol na sobotu, lehota sa posúva na 3. apríla 2018
  • daňovník má možnosť predĺženia základnej lehoty na podanie daňového priznania za r. 2017, a to
    o najviac o tri celé kalendárne mesiace ( s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii),
    o najviac o šesť celých kalendárnych mesiacov, ak súčasťou jeho príjmov sú zdaniteľné príjmy plynúce zo zdrojov v zahraničí (s výnimkou daňovníka v konkurze alebo v likvidácii).

Poznámka Podnikam.sk

Predĺženie lehoty sa realizuje formou oznámenia, ktoré daňovník podá príslušnému správcovi dane do uplynutia lehoty na podanie daňového priznania. Daňovník v oznámení uvedie novú lehotu, ktorou je koniec kalendárneho mesiaca, v ktorej podá daňové priznanie, a v tejto novej lehote je aj daň splatná. Oznámenie o predĺžení lehoty je od 1.1.2018 dostupné v štruktúrovanej forme a je potrebné ho podať týmto spôsobom.

Príklad:

Peter Stacho vykonáva na základe živnostenského oprávnenia maloobchodnú činnosť – prevádzkuje železiarstvo. Je platiteľom DPH. V roku 2017 dosiahol aj príjem z prenájmu bytu, ktorý nemá zaradený v obchodnom majetku a s manželkou sa dohodol, že celý tento príjem bude zdaňovať on. Okrem týchto príjmov dosiahol aj príjem z predaja cenných papierov.

Je ženatý a má dve deti, na ktoré si uplatňuje daňový bonus. Jeho manželka poberala počas celého roka 2017 rodičovský príspevok, ktorý sa nezapočítava do vlastných príjmov, a mala aj vlastný príjem. Daňovník si počas roka 2017 platil aj dobrovoľné príspevky na doplnkové dôchodkové sporenie vo výške 20 € mesačne. Účtoval v sústave jednoduchého účtovníctva.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Témy

daňové priznanie 2017Prémiový obsah

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Daň z príjmu

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

25feb7:30Najdôležitejšie zmeny v pracovnoprávnej oblasti pre rok 2019 vrátane rekreačných poukazov7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

28feb7:30DAŇOVÉ PRIZNANIE 2018: Daň z príjmov PO a zmeny v zákone DZP od 1.1.20197:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

05mar7:30Tuzemské a zahraničné pohľadávky 2019 - ich účtovanie a zdaňovanie7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH,Finančné riadenie,Manažment,Pohľadávky

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X