Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Investičné diamanty v roku 2019

investičný diamant
investičný diamant Foto: Thinkstock
20. marca 2019 Zdroj podnikam.sk Tlačiť

Mnoho podnikateľov neustále rozmýšľa, ako najlepšie uložiť peniaze tak, aby hodnotu nestratili, ale naopak získali. Jednou z možností investovania, okrem klasických bankových produktov a podielových fondov sú investície do diamantov. Investičný diamant, ako možnosť uloženia voľných finančných prostriedkov využívajú podnikatelia stále častejšie. Napríklad v roku 2014 sa celosvetovo predali diamantové klenoty v hodnote 80 miliárd dolárov. V článku sa dozviete, viac o kúpe a predaji investičných diamantov, a o tom, aká je ich cena.

Čo je investičný diamant?

Investičný diamant je brúsený kameň briliantového brúsu, ktorý sa dodáva zatavený v plastovom obale, na ktorom  je presne označený a rovnaké označenie je uvedené aj v takzvanom rodnom liste diamantu – certifikáte, ktorý dostanete pri nákupe. Investičné diamanty sa nakupujú a predávajú na diamantovej burze, kam ale bežný človek nemá prístup. Na burze môže nakupovať a predávať len certifikovaný partner diamantovej burzy.

Prečo práve investičný diamant ?

Jeho cena bude stále stúpať vzhľadom k tomu, že bane sú takmer vyťažené a v Ázii závratne stúpa dopyt po diamantoch – špeciálne na zásnubné prstene. Cena diamantu odoláva všetkým vonkajším vplyvom – bez ohľadu na vývoj cien komodít,akcií či finančné krízy cena diamantov stále rastie, hoci pomaly. Je malý a ľahko prenosný, oproti napríklad drahým kovom, umeleckým predmetom, či nehnuteľnostiam.

Ako diamant získať?

Jedným z bezpečných spôsobov ako investičný diamant alebo klenot získať, je dražba. Dražený diamant alebo diamantový šperk už majú históriu, ktorá sa často odráža aj v cene a následnom zhodnotení. Dražby prebiehajú v aukčných domoch, z ktorých patria medzi najznámejšie Sotheby’s a Christie’s. V jednej várke sa draží niekoľko desiatok kameňov a šperkov s rôznymi vyvolávacími cenami, od tisíc až po niekoľko miliónov dolárov. Účastníci dražby môžu ponuky dávať osobne v aukčnej sále, telefonicky, prostredníctvom internetu alebo si vopred nastaviť maximálnu sumu, ktorú sú za drahokam alebo šperk ochotní ponúknuť. Ponuky sa zvyšujú, až kým neostane jediný účastník, ktorý aukciu vyhráva.

Najpohodlnejším a na Slovensku najčastejším spôsobom ako získať diamant je kúpa šperku v klenotníctve. Ľudia si šperky často vyberú z ponuky klenotníctiev, no ateliéry, ktoré sa špecializujú na investičné šperky, vedia vyrobiť šperk aj na zákazku, presne podľa predstáv zákazníka. Vyberiete si diamant podľa vlastného vkusu a finančných možností a skúsite klenotníkovi opísať vašu predstavu finálneho šperku.

V prémiovej časti obsahu nájdete:

  • Cena diamantu
  • Likvidita diamantov
  • Zhodnotenie diamantov
  • Účtovanie diamantov

Exkluzívny obsah pre členov klubu

Tu sa nachádza obsah prístupný iba členom Klubu Podnikam.sk. Ziskajte pristup k celému článku a všetky výhody členstva klubu.

K téme

Témy

diamantinvestíciaPrémiový obsah

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako investovať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

november

27nov8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

27nov8:30Špecialista prijímania zamestnancov – Recruiting 2.08:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

27nov9:00WEBINÁR: Udržanie alebo strata pracovných miest9:00 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X