Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Na pracovnom pohovore dajte stopku niektorým vražedným výrokom

Porada, pracovný pohovor
ThinkstockPhotos
20. mája 2017 Zdroj www.forbes.com Tlačiť

Pre úspech na pracovnom pohovore je zásadné, čo o sebe poviete a aký dojem pritom zanecháte. Ak o danú pracovnú pozíciu skutočne stojíte, niektorým výrokom sa radšej vyhnite. 

Predstavte si, že by ste počas pracovného pohovoru nahlas a kľudným svedomím vyslovili napríklad nasledovné vety: „Táto pracovná pozícia ma vôbec nezaujíma, ale ponúkaný plat sa mi páči.“ „Úprimne? V práci chcem skončiť, lebo nenávidím svojho šéfa.“„Nemám rád, keď mi niekto rozkazuje.“ Existujú ľudia, ktorí sú takí úprimní, že si neuvedomujú vraždenú povahu týchto a im podobných výrokov. Ak chcete bez ujmy prežiť pracovný pohovor a získať ponúkanú prácu, nasledujúcim vyhláseniam sa radšej zďaleka vyhnite.

Pohovor
Thinkstock

Nie som dobrý v práci s ľuďmi. Možno, že to nie je vaša najsilnejšia stránka a skutočne preferujete samostatnú prácu. Je to úplne v poriadku. Avšak, zvýrazňovanie faktu, že ste nespútaným osamelým bežcom, ktorý nemá záujem o zaradenie sa do existujúceho pracovného kolektívu, vám nastaví červenú vlajku. Nie je totiž možné, aby spoločnosť napredovala, ak jej zamestnanci nedržia spolu a nehrajú ako jeden tím. V jednote je sila a platí to tak pre veľké, ako aj menšie firmy.

Podanie rúk, handshake, tím

Zaujíma ma počet voľných dní, ktoré budem môcť čerpať vo vašej organizácii. S vyslovením tejto vety by ste mali počkať hneď z dvoch dôvodov. Ešte vás ani neprijali a vy už balíte kufre na dovolenku? Aj takto sa totiž môžu na to pozerať niektorí náboroví pracovníci alebo manažéri. Zamestnávatelia chcú v prvom rade vidieť entuziazmus a nadšenie pre otvorenú pracovnú pozíciu. Ak vám sami neponúknu zvýšený počet dní pracovného voľna, zrejme neposkytujú žiadnu zákonnú výnimku. Túto tému tak nie je potrebné otvárať.

Oddych, dovolenka, víkend, auto, zbalené

Odchádzam preto, že spoločnosť, kde pracujem, je toxická. Nech je to akokoľvek pravdivé, nikde neohovárajte bývalého zamestnávateľa. Môže to byť náročné v prípade, že skutočne odchádzate zo stresujúceho a toxického pracovného prostredia a na pohovore sa vás pýtajú, aký je dôvod vášho rozhodnutia. Aj napriek tomu je potrebné zachovať chladnú hlavu a vyhnúť sa negatívnym poznámkam. Miesto toho môžete povedať, že hľadáte pracovnú pozíciu, ktorá bude pre vás väčšou profesionálnou výzvou, hľadáte väčšiu organizáciu alebo sa chcete naučiť nové veci a v starej už nie je žiadny priestor na takýto rast.

Prechod zo živnosti na s.r.o.

Otvorená pracovná pozícia nie je mojím snom. Podobné vyjadrenia sú posledným zabijakom úspechu na akomkoľvek pracovnom pohovore. Je pritom úplne jedno, či je daná pozícia pre vás naozaj zaujímavá a vzrušujúca, nadšenie jednoducho musíte ukázať.

Playful Businessman Laying on Table

Nemám žiadne otázky. Nezáleží na tom, či ste už v treťom kole pracovných pohovorov a všetko ste už počuli. Ak ste skutočne nadšení, chcete poznať každý detail. Ak poviete, že nemáte žiadne otázky, niektorí personalisti alebo manažéri môžu z toho nadobudnúť dojem, že vás daná pracovná pozícia úprimne nezaujíma.

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Témy

nevhodné výrokyotázky a odpovedepráca a kariéraPracovný pohovor

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Personalistika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

február

25feb7:30Najdôležitejšie zmeny v pracovnoprávnej oblasti pre rok 2019 vrátane rekreačných poukazov7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

28feb7:30DAŇOVÉ PRIZNANIE 2018: Daň z príjmov PO a zmeny v zákone DZP od 1.1.20197:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DzP,Ostatné dane

04mar7:30Ako sa vyhnúť chybám v reklamačnom procese?7:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Marketing a predaj,Nehnuteľnosti,Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X