Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tlačivá k daňovému priznaniu k dani z nehnuteľností za rok 2015

Daň z nehnuteľnosti – tlačivo platí pre fyzické aj právnické osoby a pre rok 2015, pre rok 2016 je podobné. Je na stiahnutie aj vyplnenie online ako tlačivo pre priznanie k dani z nehnuteľností.

Daňové priznanie k dani z nehnuteľností 2015

Priznanie k dani z nehnuteľností, k dani za psa, k dani za predajné automaty a k dani za nevýherné hracie prístroje sa podáva na tlačive, ktorého vzor ustanovilo Ministerstvo financií SR č. MF/021249/2014-725. Uvedené tlačivo na daň z nehnuteľnosti platí pre fyzické aj právnické osoby (čiže nie sú dve tlačivá).

Keďže tlačivo je pre viac druhov daní, daňovník vyplní len úvod a konkrétny oddiel, nie je teda potrebné vypĺňať všetky časti.

Lehota na podanie daňového priznania za rok 2015 je do 31. 1. 2015.

Podávajú ho tí daňovníci, ktorí v roku 2014 nadobudli nehnuteľnosť, ktorá je k 1. januáru 2015 zapísaná v katastri nehnuteľností, alebo daňovníci, ktorí v roku 2014 predali nehnuteľnosť a túto už nebudú mať zapísanú k 1. januáru 2015 v katastri nehnuteľností, resp. daňovníci, u ktorých v priebehu kalendárneho roka došlo k zmenám, ktoré ovplyvňujú výšku vyrubenej dane.

Z kategórie Daň z nehnuteľností

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X