Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Týždenník Podnikam.sk

Ste zamestnancom a popri tom podnikáte? Na odvody na sociálne a zdravotné poistenie pri súbehu príjmov sa vzťahujú osobitné pravidlá. Tie sa týkajú úpravy minimálneho a maximálneho vymeriavacieho základu. Viac o tom, aké odvody musíte platiť pri súbehu príjmov v roku 2018 sa dozviete v článku.

Zamestnanec je počas rodičovskej dovolenky v plnej miere krytý sociálnym poistením. Lepšie zarábajúce ženy, prípadne aj lepšie zarábajúci muži, ak na rodičovskú dovolenku nastúpili namiesto ženy, však z hľadiska budúceho dôchodku na období rodičovskej dovolenky strácajú. Naopak, menej zarábajúce ženy môžu z hľadiska budúceho dôchodku na období rodičovskej dovolenky len získať. V článku si objasníme, aký vplyv má rodičovská dovolenka nielen na budúci dôchodok, ale aj na materskú dávku a dávku v nezamestnanosti. Na príkladoch si ukážeme, koľko dostane žena na materskej dovolenke v roku 2018.

Vystavovanie faktúr je neodmysliteľnou súčasťou podnikania. Za dodané tovary a služby sa vo väčšine prípadov vystaví faktúra, ktorá znamená pohľadávku dodávateľa voči odberateľovi. Vystavené faktúry následne vstupujú do účtovníctva a sú účtovným dokladom. Málo ľudí však vie, že faktúry nemá povinnosť vystavovať každý. V dnešnom článku sa dozviete aj to, kto má zo zákona povinnosť vystaviť faktúru.

Pozrieme sa aj na to, čo musí vedieť pekár, aby zvládol živnostenskú skúšku.

Na trhu v súčasnosti existujú rôzne produkty, pomocou ktorých možno získať alebo inak využívať nehnuteľný majetok bez toho, aby boli viazané dostupné finančné zdroje daného podnikateľa. Medzi takéto produkty možno zaradiť aj finančný a operatívny lízing na nehnuteľnosti, ktorý možno čerpať na existujúce alebo nové nehnuteľnosti.

 

 

 

 

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X