Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kúpa hotovej (ready-made) eseročky. Na čo všetko si treba dať pozor?

ThinkstockPhotos 454931515kupasro
18. júna 2021 Autor Mgr. Silvia HanováZdroj Podnikam.sk Tlačiť

Kúpa existujúcej spoločnosti s ručením obmedzeným môže byť dobrým krokom napríklad pre tých záujemcov, ktorí hľadajú firmu s určitou podnikateľskou históriou. Takýto krok však nikdy nie je úplne bez rizika a pri výbere existujúcej s.r.o. je tak dôležité všímať si viaceré záležitosti spojené s jej predchádzajúcou pôsobnosťou.

Čistá spoločnosť – menej rizík

Na trhu existujú subjekty, ktoré bežne ponúkajú na predaj novú s.r.o. (ready – made), alebo spoločnosť takpovediac zánovnú, respektíve takú, ktorá disponuje s účtovnou aj podnikateľskou históriou. Ku každej takejto firme však treba pristupovať inak a overiť si pri nej viaceré fakty.

Ide o skutočnú ready – made spoločnosť?

V prípade, že kupujete čistú spoločnosť, pred samotnou kúpou je dôležité si overiť, či ide skutočne o spoločnosť založenú len za účelom jej ďalšieho predaja. Túto garanciu môžete požadovať priamo od majiteľa aj písomne. Ak uvažujete o kúpe existujúcej spoločnosti, je vhodné kupovať takúto firmu od subjektov, ktoré spolupracujú s registrovanými advokátmi, ktorých zoznam nájdete aj na stránke Slovenskej advokátskej komory. Čistá spoločnosť sa označuje za čistú preto, lebo v minulosti nikdy nevykonávala podnikateľskú činnosť a teda nemá ani žiadne obchodné vzťahy, či záväzky.

Pôvod čistej spoločnosti si overíte v 2 krokoch:

  1. V  Obchodnom registri Slovenskej republiky (ďalej len ako „ORSR“) je spoločníkom spoločnosť, ktorá sa venuje profesionálnemu predaju hotových eseročiek.
  2. Preverenie právneho dôvodu vzniku spoločnosti. Iným spôsobom vzniku firmy je napríklad aj rozdelenie už existujúcej spoločnosti, kedy je však vhodné preveriť, čo bolo dôvodom vedúcim k realizáciii takého kroku.

Ak kupujete overenú čistú spoločnosť, nemusíte sa báť prakticky žiadnych ďalších kostlivcov v skrini.

Vyššie riziko nesú spoločnosti s históriou

Exkluzívny obsah pre členov klubu

Tu sa nachádza obsah prístupný iba členom Klubu Podnikam.sk. Ziskajte pristup k celému článku a všetky výhody členstva klubu.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva ako zakladateľka a majiteľka spoločnosti Pomáhame v podnikaní. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

daňová optimalizáciaknow-howkúpa eseročkyPrémiový obsahready - maderok 2021

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako založiť s.r.o.

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,Medzinárodné zdaňovanie

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony

04aug8:30Zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia a transferové oceňovanie8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva a zákony,Legislatíva, zákony,Medzinárodné zdaňovanie

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X