Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

účtovanie bankových výpisov

Dobrý deň, naša spoločnosť prevádzkuje e-shop má zmluvný vzťah so spoločnosťou X, ktorá je našou platobnou bránou. (má licenciu od Národnej banky Slovenska a poskytuje nasledovné služby:  a) vykonávanie platobných operácií vrátane prevodu finančných prostriedkov z platobného účtu alebo na platobný účet vedený u poskytovateľa platobných služieb: úhradou,  prostredníctvom platobnej karty alebo iného platobného prostriedku. b) vydávanie platobného prostriedku)

Spoločnosť X tvrdí, že ich výpisy môžeme v účtovníctve evidovať ako všetky ostatné bankové výpisy, a to na základe paragrafu 2 odseku 9 Zákona 492/2009 o platobných službách, ktorý hovorí: Platobným účtom sa rozumie bežný účet alebo iný účet vedený u poskytovateľa platobných služieb na meno a priezvisko, ak ide o fyzickú osobu, obchodné meno alebo názov ak ide o právnicku osobu, jedného alebo viacerých používateľov platobných služieb, ktorý sa používa na vykonávanie platobných operácií.

Obchodný zákonník v paragrafe 708 hovorí: Zmluvou o bežnom účte sa zaväzuje BANKA zriadiť do určitej doby na určitú menu bežný účet pre jeho majiteľa. (spoločnosť X, ale nie je banka, je to platobná inštitúcia) Moja otázka znie: Môžem v účtovníctve účtovať výpis z platobného účtu rovnako ako výpis z bankového účtu?

Ďakujem za odpoveď.

Odpoveď od odborníka

Každý účet, na ktorom sú sústredené finančné prostriedky daňovníka je…...

Odpoveď odborníka môžu vidieť len členovia klubu. Staňte sa členom klubu Podnikam.sk, kliknite sem
Máte inú otázku na odborníka? Spýtať sa inú otázku

Odpoveď od odborníka

Kaž...

Odpoveď odborníka môžu vidieť len členovia klubu. Staňte sa členom klubu Podnikam.sk, kliknite sem
Máte inú otázku na odborníka? Spýtať sa inú otázku
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X