Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Komorský frank

Kód meny KMF
Názov štátu Komory
Názov meny Komorský frank
Delenie meny 100 centimes
Množstvo v EUR 100

Komorský frank je štátnou menou afrického ostrovného štátu Komory, oficiálne od roku 2002 Islamskej federatívnej republiky Komory. Ostrovy boli pod vplyvom Francúzska, ktoré tu malo svoju koloniálnu správu už od roku 1912 a predtým boli ostrovy protektorátom. Po druhej svetovej vojny sa stali Komory zámorským územím Francúzska, v roku 1975 sa stali plne nezávislým štátom. Vplyv Francúzska je tu však dodnes badať a to najmä na názvu meny frank.

Podobné pomenovanie používa viacero afrických štátov, ktoré boli kedysi územiami pod vplyvom alebo priamo ovládanými Francúzskom. Komorský frank bol už od svojho vzniku pevne viazaný na francúzsky a bol medzi nimi dokonca aj fixný kurz. Po zavedení spoločnej jednotnej meny Euro je komorský frank naviazaný na Euro. Ako platidlo sa používajú mince v hodnotách od 1 do 100 frankov, najčastejšie tie s vyššou nominálnou hodnotou, a rovnako aj papierové bankovky od 500 do 10.000 frankov.

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X