Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Škoda na majetku

Dobrý deň,

SZČO, účtujúci v sústave JU, platca DPH realizuje opravy a výmeny autoskiel. Ako postupovať v prípade ak si opravu alebo výmenu zrealizuje sám na majetku zaradenom v obchodnom majetku, a uplatňuje si škodu v poisťovni zo svojho havarijného poistenia. Poisťovňa vyžaduje FA. Ako by mal danú situáciu riešiť, keď sám sebe by FA vystavovať nemal.  A ako by malo následne vyzerať účtovanie z hľadiska DPH a dane z príjmu?

A ešte jedna otázka: Zamestnanec spôsobil zamestnávateľovi škodu na majetku (rozbitie autoskla nepozornosťou). Tento zamestnanec má poistenie zodpovednosti za škodu, teda bude sa to riešiť cez poisťovňu. Bola vystavená FA na zamestnanca, nakoľko poisťovňa potrebovala FA. Poistné plnenie však bude v nižšej sume ako suma vystavenej Fa a zamestnávateľ nebude od zamestnanca vyžadovať doplatenie. Ako toto zaúčtovať? Vopred ďakujem za pomoc a rady.

Odpoveď od odborníka

Čo sa týka zamestnanca – § 21 ods. 2 písm.…...

Odpoveď odborníka môžu vidieť len členovia klubu. Staňte sa členom klubu Podnikam.sk, kliknite sem
Máte inú otázku na odborníka? Spýtať sa inú otázku

Odpoveď od odborníka

Čo...

Odpoveď odborníka môžu vidieť len členovia klubu. Staňte sa členom klubu Podnikam.sk, kliknite sem
Máte inú otázku na odborníka? Spýtať sa inú otázku
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X