Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Daňové judikáty 2018

Cieľom seminára Daňové judikáty 2018 je, aby sa stal užitočnou a praktickou pomôckou v daňovej kontrole, vo vyrubovacom štádiu daňového konania a v boji proti daňovým úradom.
Lektor sa snažil vybrať 20 najzaujímavejších judikátov v daňových kauzách. Puncom kvality je, že obsahom prednášky sú judikáty zo súdnych sporov, v ktorých autor ako právny zástupca reálne zastupoval daňové subjekty.
Judikáty sú rozsudky Najvyššieho súdu SR a krajských súdov v daňových veciach. Sú späté s praxou a riešia konkrétny problém. Nie sú len púhym teoretizovaním autora. Napriek tomu, že judikát je výsledkom jedného konkrétneho súdneho sporu, jeho platnosť je často všeobecná. Judikát predstavuje interpretáciu zákona a v prípade legislatívneho vákua je preklenutím, dotváraním práva súdom. Daňový subjekt sa dozvie, ako súd vyriešil podobný daňový prípad ako je ten jeho. Zváži potom šance na úspech ešte pred podaním žaloby na súd.
Prednášajúci: JUDr. Patrik Benčík je absolventom Právnickej fakulty Univerzity Komenského v Bratislave. Právnická fakulta Univerzity Complutense v Madride (Facultad de Derecho de la Universidad Complutense): študijný program Európskej únie TEMPUS (1996) JUDr. Patrik Benčík má 14 ročnú právnu prax a žaloval Finančné riaditeľstvo SR vo vyše 200 daňových súdnych sporoch. Zapísaný v zozname advokátov vedeného Slovenskou advokátskou komorou (SAK) od 01.07.2003 Spoluautor publikácie Praktický sprievodca daňami (Verlag Dashöfer, s.r.o. Bratislava, 2000) Autor publikácie Dane a súdne rozhodnutia (SEPI, s.r.o. Žilina, 2002) Autor publikácie Daňové vzory 2015 (PRO BONO, s.r.o. Prešov, 2015)
Účastnícky poplatok:70,00 € bez DPH84,00 € s DPHV účastníckom poplatku je zahrnutý obed, občerstvenie (káva, čaj, minerálka), materiál v elektronickej podobe a náklady na organizačné zabezpečenie seminára.
Údaje pre úhradu účastníckeho poplatku:IBAN: SK25 0200 0000 0014 4064 3012, SWIFT: BIC SUBASKBX Variabilný symbol: číslo objednávky
Účastnícky poplatok nie je možné uhradiť hotovostne pred alebo počas seminára. V prípade, že účastník neuhradí faktúru včas a v celej výške, organizátor si vyhradzuje právo stornovať záväznú prihlášku/objednávku. Organizátor si vyhradzuje právo ukončiť registráciu účastníkov pred stanoveným termínom uzávierky prihlášok/objednávok, ak počet prihlásených účastníkov presiahne kapacitné možnosti, o čom upovedomí záujemcov telefonicky alebo elektronicky.
Program:

Prepadnutie liehu v prospech štátu a expertíza colného laboratória finančnej správy
Súd prikázal daňovému úradu vrátiť daňové doklady do 15 dní
Reklama kontra sponzoring a koncert populárnej skupiny
Daňový úrad zmeškal maximálnu 1-ročnú lehotu na vykonanie daňovej kontroly
Daňový úrad kamufloval ústne pojednávanie ako miestne zisťovanie
Daň určená podľa pomôcok a nepredloženie účtovníctva daňovému úradu
Honorár za právne služby a poplatok za registráciu internetovej domény ako daňové výdavky
Výsluch svedka českým finančným úradom na žiadosť slovenského daňového úradu
Inštalácia kotolne do stavby a transformácia hnuteľnej veci na nehnuteľnosť
V administratívnom spise absentovalo 23 z 24 zápisníc z miestneho zisťovania
Zodpovednosť štátu za škodu spôsobenú nezákonným daňovým rozhodnutím I.
Súd akceptoval žalobu proti predbežnému opatreniu daňového úradu
Reklama a sponzoring motocyklového pretekára
Prevzatie protokolu z daňovej kontroly predposledný deň úložnej lehoty
Poradenstvo za paušálnu odmenu a odpočet DPH
Správca budovy odpočítal DPH zo stavebných prác namiesto športového streleckého klubu
Nerešpektovanie práva daňového subjektu dávať svedkom otázky na ústnom pojednávaní II.
Zodpovednosť štátu za škodu spôsobenú nezákonným daňovým rozhodnutím II.
Súd akceptoval znalecký posudok z trestného konania v daňovom konaní
Daňový úrad obvinil daňový subjekt z daňového podvodu.

Harmonogram:

08:30 – 9:00
registrácia

9:00 – 10:00
prednáška

10:00 – 10:20
prestávka

10:20 – 11:20
prednáška

11:20 – 11:30
prestávka

11:30 – 12:30
prednáška

12:30 – 13:15
obedňajšia prestávka

13:15 – 14:30
prednáška, diskusia

14:30
predpokladaný záver seminára

 

Školenie online objednávka

Pre prihlásenie sa na školenie vyplňte svoje údaje. Aby sme predišli nedorozumeniam, vyplňte ich pravdivo a uveďte aktuálne dáta. Organizátor školenia vás bude informovať o ďalšom postupe.
  • Po objednaní seminára prostredníctvom portálu Podnikam.sk vám bude uplatnená zľava 5% z cenníkovej ceny seminára. Ak ste členom klubu Podnikam.sk získate zľavu až 15% z cenníkovej ceny! Staňte sa členom prémiového Klubu Podnikam.SK

  • Odoslaním súhlasím s podmienkami používania.

marec, 2023

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne školenia, kurzy a semináre pre vybraný rozsah parametrov

Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X