Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Konflikty na pracovisku a ich mediačné alternatívne riešenia

Seminár sa bude venovať aktuálnym témam súvisiacimi s problematikou „workplacemediation“, resp. mediácie na pracovisku, ako jedného z najdynamickejšie sa profilujúcich segmentov mediácie, o ktorý sa čoraz intenzívnejšie začína zaujímať odborná i laická verejnosť.
Predovšetkým v tejto komplikovanej a turbulentnej dobe, a to nielen v pracovnom prostredí, je doslova manažérskou nevyhnutnosťou sa bližšie oboznámiť s inštitútom mediácie, s jeho možným aplikačným ukotvením na pracovisku, s jeho kompatibilitou s inými, už používanými nástrojmi riešenia konfliktov, s jeho príspevkom ku skvalitneniu vnútrofiremnej komunikácie na vertikálnej či horizontálnej úrovni, a pod.
Len na ilustráciu, podľa stále aktuálnej štatistiky Amerického centra pre štúdium práce (ALSC) venujú denne manažéri v USA v priemere od 20 % do 25 % z pracovného času riešením konfliktov na pracovisku. Z toho vyplýva aj nevyhnutnosť nastavenia vnútrofiremného resp. vnútroinštitucionálneho systému na riešenie konfliktov, ktoré budú nielen pod vplyvom rôznych objektívnych, či subjektívnych skutočností, ale aj výslovne súkromných dôvodov neustále narastať a súčasne meniť svoju štruktúru.
Prínos pre Vás:

Oboznámime Vás so základnými piliermi mediácie na Slovensku.
Získate informácie o segmente „workplace mediation“, resp. mediácia na pracovisku a jej aplikačných možnostiach tak, aby konfliktné situácie na pracovisku nenarušili/ minimalizovali pracovný proces.
Predstavíme Vám praktické súvislosti s aplikáciou mediácie na vybraných pracoviskách, vrátane kazuistík a praktických výstupov.
Prekonzultujeme návrh vzorového projektu aktivít mediačnej kancelárie na pracovisku.
Oboznámime Vás so základným manuálom zvládania konfliktných situácii z pozície personalistu/HR manažéra ako „laického“ mediátora.
Predstavíme Vám projekt mediačnej asistencie ako formu zamestnaneckého benefitu pri riešení osobných/intrapersonálnych problémov.
Naznačíme súvislosť konfliktov na pracovisku s ďaľšími mediačnými segmentami, predovšetkým rodinnou mediáciou, „agemediation“ (medzigeneračnými) konfliktami, interkultúrnymi aspektami pri zamestnávaní cudzincov a pod.

Prednášajúci: JUDr. František Kutlík, od roku 2004 profesionálny mediátor, lektor mediácie a pedagóg na Univerzite Komenského v Bratislave, Vysokej škole zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety, Vysokej školy v Sládkovičove, Univerzite Palackého, International Islamic University Malaysia a Univerzite v Padove v Taliansku. 2007 -2012 viceprezident Svetového mediačného fóra (WMF), on line mediátor pri Arbitrážnej komore v Miláne, predseda Slovenského inštitútu pre mediáciu a alternatívne riešenie konfliktov (SIMARS). Autor publikácii Mediácia pre účastníkov konania (MS SR), Mediácia v samospráve (NOS) , spoluautor zborníkov EU Mediation Law and Practice (Oxford Publishing), Civil and Commercial Mediation in Europe (Intersentia), EU Mediation Handbook (Wolters Kluwer), Mediácia v zdravotníctve (Wolters Kluwer). Autor scenára inštruktážneho DVD Abeceda mediácie (MS SR). Zástupca SR v projekte EU o implementácii cezhraničnej mediácie do právnych systémov jednotlivých krajín Univerzita vo Valencii, zástupca SR v projekte EU o obchodnej a spotrebiteľskej mediácii, JAMS ADR Centre Roma, evaluátor projektu Ministerstva spravodlivosti Talianska v samospráve v meste Arzignano, Taliansko. Prezentácia na odborných medzinárodných konferenciách – o.i. Helsinki, Záhreb,Viedeň , Jeruzalem , Belfast , Kuala Lumpur, Haag , Caracas , La Valetta, Štrasburg .
Účastnícky poplatok:60,00 € bez DPH72,00 € s DPHV účastníckom poplatku je zahrnutý obed, občerstvenie (káva, čaj, minerálka), materiál v elektronickej podobe a náklady na organizačné zabezpečenie seminára.
Údaje pre úhradu účastníckeho poplatku:IBAN: SK25 0200 0000 0014 4064 3012, SWIFT: BIC SUBASKBX Variabilný symbol: číslo objednávky
Účastnícky poplatok nie je možné uhradiť hotovostne pred alebo počas seminára. V prípade, že účastník neuhradí faktúru včas a v celej výške, organizátor si vyhradzuje právo stornovať záväznú prihlášku/objednávku. Organizátor si vyhradzuje právo ukončiť registráciu účastníkov pred stanoveným termínom uzávierky prihlášok/objednávok, ak počet prihlásených účastníkov presiahne kapacitné možnosti, o čom upovedomí záujemcov telefonicky alebo elektronicky.
Program:

skvalitnenie vnútrofiremnej komunikácie na vertikálnej či horizontálnej úrovni
nastavenie vnútrofiremného resp. vnútroinštitucionálneho systému na riešenie konfliktov
priama a nepriama diskriminácia, riešenie bossingu, mobbingu a sexual harassmentu formou mediácie, obratené dôkazné bremeno a mediácia
štruktúra konfliktov na pracovisku, konflikty „chladné“ a „teplé“
riadenie konfliktov (conflict management) vo forme stratégie riešenia konfliktov prostredníctvom zásahu tretej neutrálnej strany
prevencia vo forme predchádzanie konfliktom, resp. nedorozumeniam na pracovisku a na uľahčenie komunikácie medzi zamestnancami
interkulturalita v mediácii pri zamestnávaní cudzincov
obligatórnosť verzus fakultatívnosť pri mediácii na pracovisku, skúsenosti zo zahraničia
„The Silo Effect (Efekt sila)“ ako príklad problémovej komunikácie na pracovisku
vzorová spolupráca kvarteta mediátor-personálne oddelenie-právne oddelenie-manažment
formy, metódy a nástroje mediácie v rámci „workplacemediation“.

Harmonogram:

08:30 – 9:00
registrácia

9:00 – 10:00
prednáška

10:00 – 10:20
prestávka

10:20 – 11:20
prednáška

11:20 – 11:30
prestávka

11:30 – 12:30
prednáška

12:30 – 13:15
obedňajšia prestávka

13:15 – 15:00
prednáška, diskusia

15:00
predpokladaný záver seminára

 

Školenie online objednávka

Pre prihlásenie sa na školenie vyplňte svoje údaje. Aby sme predišli nedorozumeniam, vyplňte ich pravdivo a uveďte aktuálne dáta. Organizátor školenia vás bude informovať o ďalšom postupe.
  • Po objednaní seminára prostredníctvom portálu Podnikam.sk vám bude uplatnená zľava 5% z cenníkovej ceny seminára. Ak ste členom klubu Podnikam.sk získate zľavu až 15% z cenníkovej ceny! Staňte sa členom prémiového Klubu Podnikam.SK

  • Odoslaním súhlasím s podmienkami používania.

júl, 2018

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne školenia, kurzy a semináre pre vybraný rozsah parametrov

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X