Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ochrana osobnosti – teória a prax

Laická i odborná verejnosť stotožňuje právny inštitút ochrany osobnosti s § 11 až § 16 Občianskeho zákonníka. Je ale fenomenálne, akú pozornosť venuje právna teória i prax ochrane osobnosti, napriek stručnej právnej úprave. Právny inštitút ochrany osobnosti sa stal bázou pre množstvo teoretických prác a rozhodnutí, paradoxne oproti iným právnym inštitútom, či dokonca právnym odvetviam, ktorých úprava je omnoho obsiahlejšia. Paradox je to ale len zdanlivý. Na druhej strane právny inštitút ochrany osobnosti sa § 11 až § 16 Občianskeho zákonníka nevyčerpáva.
Ochrana osobnosti viac ako iný právny inštitút, je rozobraný v množstve súdnych rozhodnutí. V tomto prípade platí, že ochranou osobnosti je viac to, čo je obsahom rozhodnutí, ako to, čo je napísané v zákone. Preto bude seminár zameraný predovšetkým na prax. Popri analýze Občianskeho zákonníka, Tlačového zákonníka, zákona o vysielaní a retransmisii alebo zákona o ochrane osobných údajov, sa budeme ťažiskovo venovať jednotlivým aspektom ochrany osobnosti predovšetkým v rozhodnutiach všeobecných súdov, Ústavného súdu SR a Európskeho súdu pre ľudské práva.
Prínos pre vás:

Prevedieme Vás právnou úpravou ochrany osobnosti
Zoznámime Vás s jednotlivými aspektmi ochrany osobnosti obsiahnuté v rozhodnutiach súdov.

Prednášajúci: Mgr. Marek Benedik vyštudoval na Právnickej fakulte Univerzity Komenského. Po skončení štúdia v roku 1998 nastúpil ako advokátsky koncipient do advokátskej kancelárie JUDr. Jána Havláta v Bratislave. Bol členom redakčnej rady Bulletinu Slovenskej advokácie a je členom pracovnej skupiny Slovenskej advokátskej komory pre verejné právo. Od roku 2001sa stal advokátom a stále pôsobí v rámci advokátskej kancelárie JUDr. Jána Havláta. Publikuje v odbornej tlači. Vo svojej advokátskej praxi sa venuje predovšetkým ústavnému právu, občianskemu právu a správnemu právu.
Účastnícky poplatok:80,00 € bez DPH96,00 € s DPHV účastníckom poplatku je zahrnutý obed, občerstvenie (káva, čaj, minerálka), materiál v elektronickej podobe a náklady na organizačné zabezpečenie seminára.
Údaje pre úhradu účastníckeho poplatku:IBAN: SK25 0200 0000 0014 4064 3012, SWIFT: BIC SUBASKBX Variabilný symbol: číslo objednávky
Účastnícky poplatok nie je možné uhradiť hotovostne pred alebo počas seminára. V prípade, že účastník neuhradí faktúru včas a v celej výške, organizátor si vyhradzuje právo stornovať záväznú prihlášku/objednávku. Organizátor si vyhradzuje právo ukončiť registráciu účastníkov pred stanoveným termínom uzávierky prihlášok/objednávok, ak počet prihlásených účastníkov presiahne kapacitné možnosti, o čom upovedomí záujemcov telefonicky alebo elektronicky.
Program:

Ochrana osobnosti, právo na súkromie ( pramene );
Ochrana osobnosti podľa Občianskeho zákonníka;
Ochrana osobnosti a médiá;
Ochrana osobnosti podľa Tlačového zákona;
Ochrana osobnosti podľa zákona o vysielaní a retransmisii;
Ochrana osobnosti podľa zákona o ochrane osobných údajov;
Konanie o ochranu osobnosti ( procesné aspekty );
Judikatúra všeobecných súdov ( vybrané prípady );
Judikatúra Ústavného súdu SR ( vybrané prípady );
Judikatúra Európskeho súdu pre ľudské práva ( vybrané prípady ).
Diskusia

Harmonogram:

08:30 – 9:00
registrácia

9:00 – 10:00
prednáška

10:00 – 10:20
prestávka

10:20 – 11:20
prednáška

11:20 – 11:30
prestávka

11:30 – 12:30
prednáška

12:30 – 13:15
obedňajšia prestávka

13:15 – 15:00
prednáška, diskusia

15:00
predpokladaný záver seminára

Bližšie informácie: stanislava.salicova@wolterskluwer.com, 0911 104 151; 02 – 58 10 20 46
 

Školenie online objednávka

Pre prihlásenie sa na školenie vyplňte svoje údaje. Aby sme predišli nedorozumeniam, vyplňte ich pravdivo a uveďte aktuálne dáta. Organizátor školenia vás bude informovať o ďalšom postupe.
  • Po objednaní seminára prostredníctvom portálu Podnikam.sk vám bude uplatnená zľava 5% z cenníkovej ceny seminára. Ak ste členom klubu Podnikam.sk získate zľavu až 15% z cenníkovej ceny! Staňte sa členom prémiového Klubu Podnikam.SK

  • Odoslaním súhlasím s podmienkami používania.

marec, 2019

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne školenia, kurzy a semináre pre vybraný rozsah parametrov

Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X