Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Realizácia organizačných zmien u zamestnávateľa a skončenie pracovného pomeru – najčastejšie aplikačné problémy v praxi

Odborný seminár pod vedením skúsenej lektorky s bohatými praktickými skúsenosťami z akademickej oblasti i advokátskej praxe sa bude zameriavať na problematiku realizácie organizačných zmien u zamestnávateľa a s tým súvisiacimi prípadnými skončeniami pracovných pomerov zamestnancov vo väzbe na všetky relevantné ustanovenia príslušných pracovnoprávnych predpisov.
Primárna pozornosť bude venovaná nielen zákonným podmienkam a samotnému uskutočňovaniu organizačných zmien, ale aj jednotlivým spôsobom skončenia pracovného pomeru z pohľadu ich formálneho i praktického uskutočnenia. Špecificky budú podrobne vysvetlené osobitosti procesného postupu skončenia pracovného pomeru odvíjajúce sa od zaužívanej praxe a judikatúry národných i medzinárodných súdov.
Osobitne pretraktovaná bude najmä otázka jednostranného skončenia pracovného pomeru zo strany zamestnanca i zamestnávateľa najmä vo vzťahu k doručovaniu takýchto právnych úkonov, dôvodov jednostranného skončenia pracovného pomeru najmä pri porušení pracovnej disciplíny zamestnancom (formulácia dôvodu, obsah porušenia pracovnej disciplíny, posudzovanie menej závažného a závažného porušenia pracovnej disciplíny, rozlíšenie porušenia pracovnej disciplíny a neuspokojivého plnenia pracovných úloh a pod.).
Vo väzbe na aktuálnu prax bude predmetom odborného výkladu i problematika oznamovania protispoločenskej činnosti (whistleblowingu), zneužitia práva a konania v rozpore s dobrými mravmi, či posudzovanie zdravotného stavu zamestnanca formou lekárskeho posudku ako predpoklad pre možnosť skončenia pracovného pomeru. Odborný výklad bude doplnený riešením praktických prípadov vyskytujúcich sa najčastejšie v praxi s ohľadom na pravidelné pochybenia zamestnávateľov napr. pri skončení pracovného pomeru v skúšobnej dobe, počas materskej (rodičovskej) dovolenky alebo počas dočasnej pracovnej neschopnosti zamestnanca, uskutočnenie organizačnej zmeny a vznik nadbytočnosti zamestnanca, ponuka inej vhodnej práce a pod.).
Prednášajúci: doc. JUDr. Mgr. Andrea Olšovská, PhD. je dekankou na Právnickej fakulte Trnavskej univerzity v Trnave. Súčasne pôsobí od roku 2006 v PRK Partners s.r.o., od roku 2011 ako advokátka. Je docentkou a uznávanou autoritou v odbore pracovného práva. Vo svojej vedeckej a odbornej činnosti sa orientuje najmä na problematiku vzniku a skončenia pracovného pomeru, v tejto oblasti aj publikuje a prednáša. Zúčastňuje sa odborných seminárov a konferencií, doma aj v zahraničí, a súčasne aj sama vedie komerčné prednášky, kde sa venuje aktuálnym otázkam slovenského a európskeho pracovného práva.
Účastnícky poplatok:65,00 € bez DPH78,00 € s DPHV účastníckom poplatku je zahrnutý obed, občerstvenie (káva, čaj, minerálka), materiál v elektronickej podobe a náklady na organizačné zabezpečenie seminára.
Údaje pre úhradu účastníckeho poplatku:IBAN: SK25 0200 0000 0014 4064 3012, SWIFT: BIC SUBASKBX Variabilný symbol: číslo objednávky
Účastnícky poplatok nie je možné uhradiť hotovostne pred alebo počas seminára. V prípade, že účastník neuhradí faktúru včas a v celej výške, organizátor si vyhradzuje právo stornovať záväznú prihlášku/objednávku. Organizátor si vyhradzuje právo ukončiť registráciu účastníkov pred stanoveným termínom uzávierky prihlášok/objednávok, ak počet prihlásených účastníkov presiahne kapacitné možnosti, o čom upovedomí záujemcov telefonicky alebo elektronicky.
Program:

odborný výklad k pojmom organizačnej zmeny, nadbytočnosti zamestnanca
objasnenie spôsobu správneho uskutočnenia organizačnej zmeny s ohľadom na jej uskutočnenie a skončenie pracovného pomeru zamestnanca
pracovnoprávne nároky zamestnancov pri skončení pracovného pomeru
spôsoby skončenia pracovného pomeru a ich formálne a obsahové náležitosti
najčastejšie pochybenia zamestnávateľov pri skončení pracovného pomeru zamestnanca
uplatnenie ochrany pred výpoveďou u zamestnanca v kontexte realizovanej organizačnej zmeny
zdravotný stav zamestnanca a skončenie pracovného pomeru

Harmonogram:

08:30 – 9:00
registrácia

9:00 – 10:00
prednáška

10:00 – 10:20
prestávka

10:20 – 11:20
prednáška

11:20 – 11:30
prestávka

11:30 – 12:30
prednáška

12:30 – 13:15
obedňajšia prestávka

13:15 – 15:30
prednáška, diskusia

15:30
predpokladaný záver seminára

 

Školenie online objednávka

Pre prihlásenie sa na školenie vyplňte svoje údaje. Aby sme predišli nedorozumeniam, vyplňte ich pravdivo a uveďte aktuálne dáta. Organizátor školenia vás bude informovať o ďalšom postupe.
  • Po objednaní seminára prostredníctvom portálu Podnikam.sk vám bude uplatnená zľava 5% z cenníkovej ceny seminára. Ak ste členom klubu Podnikam.sk získate zľavu až 15% z cenníkovej ceny! Staňte sa členom prémiového Klubu Podnikam.SK

  • Odoslaním súhlasím s podmienkami používania.

apríl, 2023

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Žiadne školenia, kurzy a semináre pre vybraný rozsah parametrov

Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X