Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zmluvné vzťahy v oblasti IT

Seminár Zmluvné vzťahy v oblasti IT sa zameriava na novú oblasť práva informačných technológií s dôrazom na záväzkové vzťahy v tejto oblasti. Cieľom seminára je predstaviť základné pojmy a techniky pre pochopenie tvorby zmlúv v oblasti informačných technológií.
Prednášajúci: Mgr. Zuzana Motuzová je vedúci advokát a zakladajúci partner advokátskej kancelárie Motúzová Lacko advokátska kancelária v Bratislave, ktorá je členom medzinárodnej siete advokátskych kancelárií Ubiquity s presahom do krajín Európskej únie a Ázie. Je absolventkou Právnickej fakulty Masarykovej univerzity v Brne a vo svojej právnej praxi sa špecializuje najmä na obchodné právo a právo obchodných spoločností so špecializáciou na fúzie a akvizície, právo informačných technológií a softérové právo. Súčastou právnej praxe advokátskej kancelárie Motúzová Lacko advokátska kancelária je tiež poradenstvo v oblasti vyjednávania a uzatvárania zmlúv, autorského práva, právne poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov a bezpečnosti dát, kybernetickej bezpečnosti, ďalej poradenstvo v oblasti zákona proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu a tiež poradenstvo v oblasti finančného práva a bankovníctva. Je členkou Slovenskej advokátskej komory v minulosti spolupracovala v Slovenskou spoločnosťou pre otvorený softvér (SOIT) alebo Ligou otcov.
Účastnícky poplatok:90,00 € bez DPH108,00 € s DPHV účastníckom poplatku je zahrnutý obed, občerstvenie (káva, čaj, minerálka), materiál v elektronickej podobe a náklady na organizačné zabezpečenie seminára.
Údaje pre úhradu účastníckeho poplatku:IBAN: SK25 0200 0000 0014 4064 3012, SWIFT: BIC SUBASKBX Variabilný symbol: číslo objednávky
Účastnícky poplatok nie je možné uhradiť hotovostne pred alebo počas seminára. V prípade, že účastník neuhradí faktúru včas a v celej výške, organizátor si vyhradzuje právo stornovať záväznú prihlášku/objednávku. Organizátor si vyhradzuje právo ukončiť registráciu účastníkov pred stanoveným termínom uzávierky prihlášok/objednávok, ak počet prihlásených účastníkov presiahne kapacitné možnosti, o čom upovedomí záujemcov telefonicky alebo elektronicky.
Program:

Právo informačných technológií a jeho podkategórie (nové technológie a médiá a formujúce sa oblasti práva)
Počítačový program, softvér a technológie ako predmety práva
Spôsoby právnej ochrany informačných technológií a softvéru, preventívne a následné prostriedky ochrany (mimosúdna a súdna ochrana softvéru)
Predpoklady pre tvorbu zmlúv v IT – Základné technické pojmy, druhy softvéru, vývojové fázy softvéru, technické pojmy (zdrojový a strojový kód apod.)
Zmluvné vzťahy v IT – špecifiká a základné pojmy
Najčastejšie chyby pri uzatváraní zmlúv v oblasti informačných technológií
Zmluvy o nadobúdaní softvéru a informačných technológií (kúpna zmluva, licenčná zmluva, dielo na objednávku, zmluva o dielo, zmluva o vývoji a dodávke softvéru/informačného systému, zmluva o dodávke a implementácii softvéru, systémová integrácia)
Zmluva o vývoji a dodávke softvéru/informačného systému (predmet zmluvy a jeho súčasti, účastníci, problematika špecifikácie predmetov zmlúv (analýza, špecifikácia, dokumentácia), fázy plnenia, práva a povinnosti strán, súčinnosť, odovzdanie a prevzatie plnení, mlčanlivosť, práva duševného vlastníctva, projektové riadenie a ďalšie)
Nakladanie so softvérom (zmluvy o nakladaní s licenciou/ majetkovými právami, distribučné zmluvy)
Servisné zmluvy (zmluva o podpore a údržbe, zmluva o zaškolení, service level agreement (SLA), konzultačné služby)
Zmluvy na diaľku, outsourcingová zmluva, zmluva o mlčanlivosti (NDA), Software as a service agreement (SaaS)
Právne vzťahy so zamestnancami a spolupracovníkmi
Diskusia

Harmonogram:

08:30 – 9:00
registrácia

9:00 – 10:00
prednáška

10:00 – 10:20
prestávka

10:20 – 11:20
prednáška

11:20 – 11:30
prestávka

11:30 – 12:30
prednáška

12:30 – 13:15
obedňajšia prestávka

13:15 – 15:00
prednáška, diskusia

15:00
predpokladaný záver seminára

 

Školenie online objednávka

Pre prihlásenie sa na školenie vyplňte svoje údaje. Aby sme predišli nedorozumeniam, vyplňte ich pravdivo a uveďte aktuálne dáta. Organizátor školenia vás bude informovať o ďalšom postupe.
  • Po objednaní seminára prostredníctvom portálu Podnikam.sk vám bude uplatnená zľava 5% z cenníkovej ceny seminára. Ak ste členom klubu Podnikam.sk získate zľavu až 15% z cenníkovej ceny! Staňte sa členom prémiového Klubu Podnikam.SK

  • Odoslaním súhlasím s podmienkami používania.

apríl, 2023

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

Žiadne školenia, kurzy a semináre pre vybraný rozsah parametrov

Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X