Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Zmluvné vzťahy v oblasti IT

Seminár Zmluvné vzťahy v oblasti IT sa zameriava na novú oblasť práva informačných technológií s dôrazom na záväzkové vzťahy v tejto oblasti. Cieľom seminára je predstaviť základné pojmy a techniky pre pochopenie tvorby zmlúv v oblasti informačných technológií.
Prednášajúci: Mgr. Zuzana Motuzová je vedúci advokát a zakladajúci partner advokátskej kancelárie Motúzová Lacko advokátska kancelária v Bratislave, ktorá je členom medzinárodnej siete advokátskych kancelárií Ubiquity s presahom do krajín Európskej únie a Ázie. Je absolventkou Právnickej fakulty Masarykovej univerzity v Brne a vo svojej právnej praxi sa špecializuje najmä na obchodné právo a právo obchodných spoločností so špecializáciou na fúzie a akvizície, právo informačných technológií a softérové právo. Súčastou právnej praxe advokátskej kancelárie Motúzová Lacko advokátska kancelária je tiež poradenstvo v oblasti vyjednávania a uzatvárania zmlúv, autorského práva, právne poradenstvo v oblasti ochrany osobných údajov a bezpečnosti dát, kybernetickej bezpečnosti, ďalej poradenstvo v oblasti zákona proti praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu a tiež poradenstvo v oblasti finančného práva a bankovníctva. Je členkou Slovenskej advokátskej komory v minulosti spolupracovala v Slovenskou spoločnosťou pre otvorený softvér (SOIT) alebo Ligou otcov.
Účastnícky poplatok:90,00 € bez DPH108,00 € s DPHV účastníckom poplatku je zahrnutý obed, občerstvenie (káva, čaj, minerálka), materiál v elektronickej podobe a náklady na organizačné zabezpečenie seminára.
Údaje pre úhradu účastníckeho poplatku:IBAN: SK25 0200 0000 0014 4064 3012, SWIFT: BIC SUBASKBX Variabilný symbol: číslo objednávky
Účastnícky poplatok nie je možné uhradiť hotovostne pred alebo počas seminára. V prípade, že účastník neuhradí faktúru včas a v celej výške, organizátor si vyhradzuje právo stornovať záväznú prihlášku/objednávku. Organizátor si vyhradzuje právo ukončiť registráciu účastníkov pred stanoveným termínom uzávierky prihlášok/objednávok, ak počet prihlásených účastníkov presiahne kapacitné možnosti, o čom upovedomí záujemcov telefonicky alebo elektronicky.
Program:

Právo informačných technológií a jeho podkategórie (nové technológie a médiá a formujúce sa oblasti práva)
Počítačový program, softvér a technológie ako predmety práva
Spôsoby právnej ochrany informačných technológií a softvéru, preventívne a následné prostriedky ochrany (mimosúdna a súdna ochrana softvéru)
Predpoklady pre tvorbu zmlúv v IT – Základné technické pojmy, druhy softvéru, vývojové fázy softvéru, technické pojmy (zdrojový a strojový kód apod.)
Zmluvné vzťahy v IT – špecifiká a základné pojmy
Najčastejšie chyby pri uzatváraní zmlúv v oblasti informačných technológií
Zmluvy o nadobúdaní softvéru a informačných technológií (kúpna zmluva, licenčná zmluva, dielo na objednávku, zmluva o dielo, zmluva o vývoji a dodávke softvéru/informačného systému, zmluva o dodávke a implementácii softvéru, systémová integrácia)
Zmluva o vývoji a dodávke softvéru/informačného systému (predmet zmluvy a jeho súčasti, účastníci, problematika špecifikácie predmetov zmlúv (analýza, špecifikácia, dokumentácia), fázy plnenia, práva a povinnosti strán, súčinnosť, odovzdanie a prevzatie plnení, mlčanlivosť, práva duševného vlastníctva, projektové riadenie a ďalšie)
Nakladanie so softvérom (zmluvy o nakladaní s licenciou/ majetkovými právami, distribučné zmluvy)
Servisné zmluvy (zmluva o podpore a údržbe, zmluva o zaškolení, service level agreement (SLA), konzultačné služby)
Zmluvy na diaľku, outsourcingová zmluva, zmluva o mlčanlivosti (NDA), Software as a service agreement (SaaS)
Právne vzťahy so zamestnancami a spolupracovníkmi
Diskusia

Harmonogram:

08:30 – 9:00
registrácia

9:00 – 10:00
prednáška

10:00 – 10:20
prestávka

10:20 – 11:20
prednáška

11:20 – 11:30
prestávka

11:30 – 12:30
prednáška

12:30 – 13:15
obedňajšia prestávka

13:15 – 15:00
prednáška, diskusia

15:00
predpokladaný záver seminára

 

Školenie online objednávka

Pre prihlásenie sa na školenie vyplňte svoje údaje. Aby sme predišli nedorozumeniam, vyplňte ich pravdivo a uveďte aktuálne dáta. Organizátor školenia vás bude informovať o ďalšom postupe.
  • Po objednaní seminára prostredníctvom portálu Podnikam.sk vám bude uplatnená zľava 5% z cenníkovej ceny seminára. Ak ste členom klubu Podnikam.sk získate zľavu až 15% z cenníkovej ceny! Staňte sa členom prémiového Klubu Podnikam.SK

  • Odoslaním súhlasím s podmienkami používania.

júl, 2018

pon

ut

str

štv

pia

so

ne

-

-

-

-

-

-

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

Žiadne školenia, kurzy a semináre pre vybraný rozsah parametrov

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X