Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Exekučné zrážky zo mzdy zamestnanca -5x neprednostné

Dobrý deň,

prosím Vás správny postup pri zrážkach zo mzdy zamestnancovi, ktorý má vydané  5 exekučné príkazy od toho istého súdneho exekútora, kde každá exekúcia je v inej výške. Celková výška exekúcií je 45 656,70 €. Zamestnanec je slobodný, avšak v spoločnej domácnosti s priateľkou sa stará o dve spoločné maloleté deti vo veku 2 a 4 roky. Zamestnanec má hrubú mzdu 644 € a čistá mzda je 514,24 €. Ako vypočítam výšku zrážky exekúcie a ako určiť poradie exekúcii.      Každý exekučný príkaz obsahuje údaj nárok oprávneného, kde je výška pohľadávky + nezaplatené úroky ku dňu 30.07.2019 + denný poplatok z omeškania 1% denne zo sumy pohľadávky od 10.02.2017 do zaplatenia úrok ku dňu 30.07.2019 + trovy oprávneného v exekučnom konaní.

ďalej je tam údaj predbežné trovy exekúcie vo výške XXX + DPH podľa platnej sadzby a uvedené číslo účtu exekútora a VS. Je potrebné ešte túto zrážku rozdeliť na časť pre oprávneného a exekútora. Číslo účtu oprávneného na exekučnom príkaze nie je uvedené.

Za pomoc a Vašu odpoveď Vám vopred ďakujem

Homjáková

Odpoveď od odborníka

...

Odpoveď odborníka môžu vidieť len členovia klubu. Staňte sa členom klubu Podnikam.sk, kliknite sem
Máte inú otázku na odborníka? Spýtať sa inú otázku

Odpoveď od odborníka

...

Odpoveď odborníka môžu vidieť len členovia klubu. Staňte sa členom klubu Podnikam.sk, kliknite sem
Máte inú otázku na odborníka? Spýtať sa inú otázku
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X