Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Barmský kyat

Kód meny MMK
Názov štátu Barma
Názov meny Barmský kyat
Množstvo v EUR 1

Barmský kyat, alternatívne nazývaný Mjanmarský kyat, je oficiálne a jediné zákonné platidlo v štáte zvanom Zväzová republika Mjanmar, zjednodušene Mjanmarsko. Táto krajina, pôvodne nazývaná Barma, sa nachádza v juhovýchodnej Ázii, bola kedysi pod Britskou nadvládou a šlo v podstate o koloniálne územie Britského impéria. Počas druhej svetovej vojny bola Barma okupovaná Japonsko. Po nej v roku 1948 získala Barma nezávislosť.

Počas svojej histórie tak na území krajiny platilo viacero druhov mien, ktoré boli zavedené tou krajinou, ktorá mala na územie Barmy aktuálny vplyv, hoci kyat je menou používanou na území krajiny v podstate už od roku 1852. Barmský kyat, ktorý sa používa v krajine dodnes, bol zavedený v roku 1952, kedy nahradil dovtedy používanú Barmskú rupiu. V súčasnej dobe sa ako platidlo používajú mince v hodnote od 1 do 100 kyatov a bankovky až do nominálnej hodnoty 10.000 kyatov.

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X