Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Džibutský frank

Kód meny DJF
Názov štátu Džibutsko
Názov meny Džibutský frank
Delenie meny 100 centimes
Množstvo v EUR 100

Džibutský frank je oficiálna mena Džibutska od získania nezávislosti v roku 1977, hoci platidlá v tejto krajine sa používali aj dlhšie, v závislosti od toho, pod akým politicko-geografickým vplyvom bola. Tento štát nachádzajúci sa vo východnej Afrike leží medzi Červeným morom a Adenským zálivom. Od roku 1896 patrila oblasť medzi francúzske kolónie, krátko počas druhej svetovej vojny bola pod talianskym vplyvom. Od roku 1946 až do roku 1977 bolo zámorským územím Francúzska.

Krajina je momentálne samostatným štátom s vlastnou menou, pričom tá je pevne naviazaná na americký dolár. Džibutský frank nahradil v roku 1977 Frank Francúzskych teritórií Afarov a Isasov. V súčasnej dobe sa ako platidlá používajú tak mince ako aj bankovky. Mince sú razené v hodnotách od 1 po 500 Džibutských frankov, bankovky od hodnoty 1000 až po 10.000 frankov. Najčastejším motívom na bankovkách sú portréty významných osobností z histórie.

Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Všeobecné obchodné podmienky | Kontakt
OK

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...

X