Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Kalkulačka čistých príjmov podnikateľov v roku 2013. Viete o koľko prídete?

Podnikateľská aliancia Slovenska vypracovala kalkulačku na výpočet čistého príjmu živnostníkov a majiteľov jednoosobových s.r.o. v budúcom roku po zohľadnení aktuálne diskutovaných daňovo-odvodových zmien, ktoré pripravuje nová vláda a príslušné ministerstvá. Cieľom tejto aktivity PAS je spresniť verejnú diskusiu o dopadoch alternatívnych daňovo-odvodových zmien na čisté príjmy podnikateľov.Kalkulačka počíta sumu daní a odvodov, ktoré budú platiť živnostníci v budúcom roku v prípade prijatia avizovaných daňovo-odvodových zmien a porovnáva ich so sumami daní a odvodov platených v dnešnom daňovo-odvodovom systéme. Posledným modulom kalkulačky je výpočet čistého príjmu majiteľa s.r.o. po zaplatení daní a odvodov v roku 2013, čo umožňuje jednoduché porovnanie výhodnosti alebo nevýhodnosti s.r.o. oproti živnosti.

 

 

Živnostník s hrubým mesačným príjmom 1500 eur, ktorý nemá žiadne reálne náklady a uplatňuje si 40%-né paušálne výdavky, po prijatí obmedzenia paušálnych výdavkov na maximálne 420 eur mesačne, znížení živnostníckej konštanty pre určenie základu na výpočet odvodov z 2 resp. 2,14 na 1,486, zvýšení minimálneho vymeriavacieho základu zo 44,2 % na 50 % priemernej mzdy a zrušení postavenia zaplatených odvodov ako odpočítateľnej položky pri výpočte základu dane, odvedie do Sociálnej poisťovne o 120,22 eur viac a do zdravotnej poisťovne o 50,76 eur viac v porovnaní s platbami v súčasnom systéme. Na dani z príjmov zaplatí o 66,81 eur viac. Jeho čistý príjem po prijatí daňovo-odvodových zmien bude 1011,31 eur čo je o 237,79 eur menej ako dnes.Za daných podmienok nie je pre tohto živnostníka výhodné založenie s.r.o., nakoľko po zaplatení daní, zdravotných odvodov a dane z dividend by mu z hrubého mesačného príjmu s.r.o. vo výške 1500 eur zostalo v čistom 935,55 eur. Prechod zo živnosti na s.r.o. sa však oplatí pri mesačných príjmoch 3000 eur a reálnych nákladoch vo výške 50 %. V tomto prípade by bol čistý príjem živnostníka 798,25 eur a majiteľa s.r.o. 935,55 eur.

 

Z kategórie Kalkulačky

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X