Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Výpočet cestovných náhrad podnikateľa

Prinášame kalkulačku na výpočet cestovných náhrad pri použití súkromného motorového vozidla na podnikateľské účely. Stačí zadať vstupné hodnoty a dozviete sa výšku cestovných náhrad za použitie automobilu, automobilu s prívesom alebo motorky. Cestovné náhrady sa môžu používať pre výpočet cestovných náhrad pri použití vlastného vozidla, pričom vzorec na tento výpočet ale môže byť iný pre rok 2015 a 2016.

Výpočet cestovných náhrad za použitie motorového vozidla

* Ak je v technickom preukaze uvedená spotreba v členení na mestský cyklus, mimomestský cyklus a kombinovaný cyklus, na výpočet sa použije spotreba zodpovedajúca príslušnému cyklu premávky alebo kombinácii jednotlivých cyklov premávky, odvodených od konkrétneho režimu jazdy cestného motorového vozidla.

Ak sa spotreba v technickom preukaze nezhoduje so skutočnou spotrebou alebo sa spotreba v technickom preukaze neuvádza, pre výpočet náhrady za spotrebované pohonné látky sa použije spotreba podľa technického preukazu vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a s rovnakým druhom pohonnej látky, alebo spotreba preukázaná dokladom vydaným autorizovanou osobou (výrobca, dovozca alebo predajca).

** Cenu pohonnej látky preukazujete dokladom o kúpe pohonnej látky, z ktorého je zrejmá súvislosť s pracovnou cestou. Ak  preukazujete cenu pohonnej látky viacerými dokladmi o kúpe, cena pohonnej látky sa môže vypočítať aritmetickým priemerom preukázaných cien. Ak nepreukážete cenu pohonnej látky dokladom o kúpe, na výpočet sa použije cena pohonnej látky, ktorá platila v čase nástupu na pracovnú cestu zistená Štatistickým úradom SR.

Priemerná spotreba vozidla v litroch na 100 km uvedená v tech. preukaze: *
Aktuálna cena 1 litra pohonnej látky v deň pracovnej cesty: **
Počet prejdených km:
Typ vozidla: Osobné motorové vozidlo
Osobné auto s prívesom
Jednostopové vozidlo, trojkolka

Z kategórie Kalkulačky

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X