5 typov syndrómu podvodníka a návod, ako proti každému z nich bojovať
Expert
Tento typ sa môže cítiť tak, že podviedol svojho zamestnávateľa, aby sa dostal tam, kde je teraz. Takíto ľudia sa obávajú, že sú vnímaní ako neskúsení a málo znalí veci. Neposielate si životopis na miesta, kde nespĺňate všetky požiadavky na vzdelanie? Neustále sa hlásite na kurzy a školenia, lebo máte pocit, že si potrebujete zlepšiť zručnosti, aby ste mohli uspieť?
Je pravda, že sa treba neustále učiť, viacero zručností vám rozšíri obzory a pomôže si udržať konkurencieschopnosť na trhu práce. Tendencia neustále hľadať nové informácie však môže byť v skutočnosti formou otrasenia. Získavajte zručnosti, keď ich potrebujete, ale nerobte to len preto, že ich chcete zhromažďovať.
Uvedomte si, že nie je žiadna hanba požiadať o pomoc, keď ju potrebujete. Ak neviete, ako sa niečo robí, opýtajte sa svojho spolupracovníka. Ak neviete, ako vyriešiť problém, obráťte sa na svojho šéfa. Nezabudnite sa však aj podeliť o informácie, tým, že sa podelíte o to, čo viete, pomôžete svojím kolegom aj sebe. Je to dobrá cesta, ako sa zbaviť podvodníckeho syndrómu.
Štúdie naznačujú, že až 70 % ľudí trpí v istom momente svojej kariéry týmto syndrómom.