Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

3 dôvody, pre ktoré možno prichádzate o najlepších zamestnancov, aj keď svoju prácu milujú

Biznis, zamestnanci, aktovka, práca
thinkstockphotos.com
14. júla 2022 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Podnikam.sk Tlačiť

Ak chcete, aby bol váš biznis úspešný, jedna z vecí, ktoré určite potrebujete, sú schopní a lojálni zamestnanci. Ak takých máte a prichádzate o nich, niekde je problém. Dôvody ich odchodu môžu byť rôzne, od osobných až po pracovné, či kombinácia oboch uvedených. Fluktuácia pracovnej sily nie je dobrá pre žiadnu spoločnosť. Prináša do jej radov nestabilitu a v neposlednom rade vás stojí veľa času, úsilia a finančných prostriedkov. Aby ste si dobrých zamestnancov udržali, je dôležité porozumieť tomu, prečo od vás odchádzajú.

Stagnácia

Väčšina ľudí nechce chodiť do práce s vedomím, že počas nasledujúcich 20 rokov uviaznu na jednej pracovnej pozícii. Potrebujú mať pocit, že sa môžu niekam posunúť a profesionálne rásť. Ak vaša firma neposkytuje možnosť postupovať po kariérnom rebríku, alebo neponúka iné možnosti pracovného posunu, je veľmi pravdepodobné, že po čase sa vaši zamestnanci začnú obzerať po inom mieste.

Prepracovanosť

V každom zamestnaní skôr či neskôr prídu obdobia a situácie, ktoré so sebou prinášajú väčšie množstvo povinností v rovnakom čase, a tým aj vznik stresových situácií. Väčšina schopných zamestnancov si s týmito obdobiami hravo poradí. Avšak, tak ako pri všetkom ostatnom, aj tu platí staré známe porekadlo, že všetkého veľa škodí. Ak začnú mať pocit prepracovanosti a nebudú v danej situácii vidieť žiadnu pridanú hodnotu napríklad v podobe možnosti kariérneho postupu či lepšieho finančného ohodnotenia, je možné, že budú uvažovať o zmene.

Nedostatok uznania

S predchádzajúcimi dôvodmi ide ruka v ruke aj potreba ocenenia a uznania za vykonanú prácu. Nemusí to byť priamo lepšie finančné ohodnotenie zamestnancov, ktoré sa v rebríčku ich hodnôt bežne ocitá až na druhej či tretej priečke. Ohodnotenie za dobre vykonanú prácu môže prísť aj ako pochvala či zverenie ďalšej agendy, čím im priamo dáte najavo váš rešpekt a dôveru v ich doterajšie výkony.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa od roku 2001 venuje marketingovej komunikácii a copywritingu, ku ktorým sa po ukončení štúdia pridali aj konzultačné služby v oblasti korporátneho práva.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

know-howknowhowodchodpríčinytipyzamestnanci

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

05dec8:30Zadávanie zákaziek na stavebné práce vo verejnom sektore8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing,Verejné obstarávanie-uchádzač

05dec8:30Zadávanie zákaziek na stavebné práce vo verejnom sektore8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing,Verejné obstarávanie-uchádzač

05dec8:30Zadávanie zákaziek na stavebné práce vo verejnom sektore8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing,Verejné obstarávanie-uchádzač

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X