Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Túžite po povýšení? Tu sú 3 možné dôvody, prečo ste zatiaľ neuspeli

Postupy účtovania nehmotného majetku
Fotobanka Pixmac
16. marca 2023 Img_2614.jpg Silvia HanováZdroj Podnikam.sk Tlačiť

Máte pocit, že každý vo vašom okolí je úspešnejší a dostáva sa mu väčšieho ocenenia, ako vám? Pocit nespokojnosti, ktorý pramení z neúspešného profesionálneho života, môže byť skutočne frustrujúci a nie je žiaduci pre žiadnu zo zainteresovaných strán.

Ak sa nachádzate v podobnej situácii, chyba môže byť aj na vašej strane. V prípade, že uvažujete o povýšení, ubezpečte sa, že nerobíte tri nasledujúce veci.

Nie ste proaktívni

Bez ohľadu na pozíciu, na ktorej aktuálne pracujete, každý krok vpred si vyžaduje aj niečo viac z vašej strany. Len samotná práca na zverených úlohách nestačí. Mali by ste sa vzdelávať o naučiť sa nové veci o sektore, v ktorom pôsobíte. Ak chcete byť prínosom pre vášho zamestnávateľa v podobe vyššej kariérnej úrovne, aj vy musíte priniesť viac. Ukážte svojmu manažérovi, že poznáte nové trendy, ktoré pomôžu vašej spoločnosti. Ochota preskúmať neprebádané oblasti vo forme nových výziev, je ďalším z faktorov, ktorý vám môže pomôcť na ceste za vyššou pracovnou pozíciou.

Nepôsobíte sebavedome

V korporátnom prostredí často dochádza k situáciám, kedy sú povýšení jednotlivci, ktorí majú menej skúseností v porovnaní s inými ich kolegami. Za touto voľbou príslušného manažéra môže byť aj fakt, že títo jedinci prejavili viac ochoty podstupovať nové výzvy a ukázali tým viac sebavedomia. Len malá zmena vášho postoja či garderóby môže urobiť veľa. Človek, ktorý pozná svoju hodnotu, sa nenechá pošliapať. Tento proces však v žiadnom prípade nemusí byť násilný. Postupne odhaľujte na správnych miestach svoje prednosti. Aj načasovanie býva v týchto prípadoch dôležité. Ako sa vravieva, šťastie praje pripraveným a v správnej chvíli si nájde aj vás.

Nepožiadali ste o povýšenie

Jedným z najčastejších problémov mnohých ľudí je, že očakávajú povýšenie. Inak povedané, čakajú na to, kým si ich niekto z kompetentných všimne a stane sa zázrak. Možno, že niekedy sa aj naozaj stane, no väčšinou musia zamestnanci ukázať svoj záujem, že sa chcú niekam posunúť. Existuje množstvo spoločností s korporátnou politikou, ktorej jedným z pilierov je výchova vlastných ľudí. Tieto firmy tak priamo či nepriamo podporujú rast a kariérny postup svojich pracovníkov. No, bez vlastnej iniciatívy to väčšinou aj tak nejde.

Niektorí ľudia sa tiež boja ukázať svoje ambície. Myslia si, že sa to nepatrí, alebo že sa ich potom bude báť ich nadriadený manažér. V zdravom korporátnom prostredí sú však takéto situácie nepravdepodobné. Manažér, ktorý sa bojí ambícií svojich podriadených, nie je dobrým riadiacim pracovníkom. Ak to nepochopia ľudia, ktorí ho zamestnávajú, je to signál pre vás, že sa treba posunúť iným smerom. No, v žiadnom prípade to neznamená, že máte skrývať svoje ambície. Pýtajte si viac zodpovednosti aj viac peňazí a ponúknite za to relevatnú protihodnotu.

Img_2614.jpg
Silvia Hanová

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa od roku 2001 venuje marketingovej komunikácii a copywritingu, ku ktorým sa po ukončení štúdia pridali aj konzultačné služby v oblasti korporátneho práva.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

kariéraknow-howknowhowpostuppovýšenieprácarok 2023

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X