Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Myslíte si, že nie ste obľúbení? Tieto tipy vám ukážu, ako to môžete zmeniť

láska, srdce
pixabay.com
26. januára 2024 Img_2614.jpg Zdroj Entrepreneur Tlačiť

Mnohí ľudia často podliehajú mylnej domnienke, že byť obľúbeným je prirodzenou vlastnosťou niekoľkých vyvolených šťastlivcov. V skutočnosti je to však úplne inak, pretože aj túto charakteristiku vašej osobnosti viete mať dokonale pod kontrolou. Je to len záležitosť vašej vlastnej emocionálnej inteligencie (EQ).

Viacerí z nás sú presvedčení o tom, že obľúbenými sú najmú pekní či talentovaní jedinci. Realizované štúdie z tejto oblasti však ukázali, že to tak nie je. Namiesto toho sa medzi obľúbenými ľuďmi nachádzajú práve tí z nás, ktorým sú vlastné charakterové vlastnosti ako úprimnosť, transparentnosť či porozumenie iným. Uvedené a im podobné črty patria medzi spoločenské vlastnosti, ktorými disponujú emocionálne inteligentní ľudia.

Obľúbenosť je takou silnou vlastnosťou, že v mnohých prípadoch dokáže úplne zmeniť váš výkon. Ak sa aj vy chcete zaradiť medzi hŕstku týchto šťastlivcov, vyvarujte sa niektorým druhom chovania. Medzi takéto patrí napríklad prehnané vychvaľovanie sa či naopak zhadzovanie seba samého, pričom je však očividné, že tým len zakrývate chválenie v očakávaní, že vám to niekto vyvráti a vy aj tak dostanete vytúženú pochvalu.

Ľudia tiež všeobecne nemajú radi prílišnú vážnosť. Svoju pozornosť tak radšej obracajú za tými, čo sa vedia pre niečo skutočne nadchnúť a ukázať to. Ak patríte medzi emocionálnych upírov, zrejme máte do skupiny obľúbencov ešte dlhú cestu. Existuje mnoho druhov ľudí, ktorí takto rôznymi spôsobmi demonštrujú svoju nízku emocionálnu inteligenciu. Kričia, rozčuľujú sa nad všetkým, sú nepríjemní na iných a privádzajú ľudí vo svojom okolí k plaču či inak ich trápia. Možno, že teraz budete prekvapení, ale väčšina z nás neobľubuje ani klebetníkov.

Ak chcete byť obľúbení, musíte byť voči ľuďom otvorení a úprimne sa zaujímať sa o ich potreby, pozorne im načúvať a nesúdiť. Od popularity vo vašom okolí vás môže deliť aj prílišné zdieľanie informácií z vášho súkromného života, či ich zlé načasovanie. Buďte preto opatrní pri odovzdávaní informácií a názorov ohľadom vášho súkromia a problémov. V konečnom dôsledku to môže zbytočne narúšať vaše konverzácie uberajúce sa vždy len jedným smerom.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva, copywritingu a prekladateľskej činnosti.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

EQknow-howknowhowobľúbenosťrok 2024tipy

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X