Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Tieto signály vám môžu naznačiť, že na pohovore si vybrali niekoho iného

Porada, pracovný pohovor
ThinkstockPhotos
21. júla 2021 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj Podnikam.sk Tlačiť

Hľadanie práce patrí podľa mnohých odborníkov medzi jeden z najnáročnejších procesov, ktorými v živote prechádzame. A aj keď v mnohých prípadoch máme zo samotného pracovného pohovoru veľmi dobrý pocit, často sa stáva, že odpoveď od potenciálneho zamestnávateľa je aj napriek tomu zamietavá.

Nastáva sklamanie a vyčerpávajúci náborový proces sa začína odznova. Ak však chcete predísť takémuto sklamaniu, existuje vraj niekoľko účinných tipov, ktoré vám môžu naznačiť, aké signály si treba všímať už na pohovore, aby ste dokázali správne odhadnúť konkrétnu situáciu a jej prípadný výsledok. Tie vás potom upozornia na to, že táto príležitosť zrejme nie je tá správna pre vás.

Niektorí odborníci preto radia, že možným prejavom toho, že vás na danú pracovnú pozíciu nechcú, je napríklad aj zmienka s poukazom na to, že si stále hľadáte prácu či následné upozornenie, že otvorenú pozíciu asi napokon zlúčia s inou. Ak dostanete od náborového pracovníka informáciu o tom, že na danú pozíciu ešte stále nemajú vyčlenený rozpočet, tiež to nepatrí medzi pozitívne signály. Je totiž veľmi málo pravdepodobné, že na pozíciu, ktorá je už verejne vyhlásená a prebiehajú pracovné pohovory, nie je vyčlenený rozpočet.

A zrejme aj nasledujúcu vetu ste už niekedy počuli: „Veľmi ste nám páčili, len chceme ešte vidieť aj iných uchádzačov.“

Samozrejme, nemusí to byť pravidlom, ale po vypočutí tejto vety sa väčšinou treba pripraviť na to, že s vysokou pravdepodobnosťou ste potenciálneho zamestnávateľa neoslovili až natoľko, aby vám ihneď dal pozitívnu odpoveď. Aj keď nikde nie je napísané, že sa nemôže stať, že po vás už lepšieho kandidáta nenájdu a napokon o vás prejavia záujem aj napriek vyslovenej vete.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa od roku 2006 venuje marketingovej komunikácii a copywritingu, ku ktorým sa po ukončení štúdia pridali aj konzultačné služby v oblasti korporátneho práva.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

neúspechPracovný pohovorsignály

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

30jan8:30Zákon o účtovníctve v praxi a jeho novinky na rok 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Účtovníctvo

31jan8:30Práca so spätnou väzbou – cesta k efektívnejšej komunikácii8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

31jan8:30Whistleblowing – nové povinnosti po novele zákona o ochrane oznamovateľov protispoločenskej činnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X