Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Nové tlačivá daňových priznaní k spotrebnej dani – alkohol

Nové tlačivá daňových priznaní k spotrebnej dani – alkohol
SITA
17. januára 2012 Tlačiť

Od 01.01.2012 nadobúda účinnosť Vyhláška Ministerstva financií Slovenskej republiky z 23.decembra 2011, ktorou sa ustanovujú vzory daňových priznaní a dodatočných daňových priznaní k spotrebnej dani z alkoholických nápojov. Vyhláška bola publikovaná v Zbierke zákonov č. 539/2011, čiastka číslo 151.

Vzory daňového priznania k spotrebnej dani

  • Vzor daňového priznania a dodatočného daňového priznania k spotrebnej dani z alkoholického nápoja, ktorým je lieh, je uvedený v prílohe č. 1 vyhlášky.
  • Vzor daňového priznania a dodatočného daňového priznania k spotrebnej dani z alkoholického nápoja, ktorým je víno a medziprodukt, je uvedený v prílohe č. 2.
  • Vzor daňového priznania a dodatočného daňového priznania k spotrebnej dani z alkoholického nápoja, ktorým je pivo, je uvedený v prílohe č. 3.

Vzory daňových priznaní a dodatočných daňových priznaní k dani z liehu, dani z vína a medziproduktu a dani z piva sa po prvýkrát použijú za zdaňovacie obdobie začínajúce 1. januára 2012.

Vyhláška nadväzuje na zákon o spotrebnej dani z alkoholických nápojov, ktorý novým spôsobom upravuje zdaňovanie alkoholických nápojov, a to piva, liehu, vína a medziproduktu.

Pojem „daňový dlžník“ sa v zákone o spotrebnej dani z alkoholických nápojov nahrádza pojmom „platiteľ dane“. Dôvodom je zosúladenie pojmov uvádzaných v zákone o spotrebnej dani z alkoholických nápojov so zákonom č. 563/2009 Z. z. o správe daní (daňový poriadok) a o zmene a doplnení niektorých zákonov.

Daňové priznanie pre alkoholický nápoj, ktorým je víno a medziprodukt, sa dopĺňa o výpočet dane z medziproduktu, na výrobu ktorého bolo použité zdanené víno. Daňové priznanie pre alkoholický nápoj, ktorým je lieh, sa dopĺňa o výpočet dane z liehu, na výrobu ktorého bolo použité zdanené víno, pivo a medziprodukt. V daňovom priznaní pre alkoholický nápoj, ktorým je pivo, sa ustanovuje povinnosť prevádzkovateľovi malého samostatného pivovaru, uviesť aj predpokladanú ročnú výrobu piva v hl.

S vydaním tlačív daňového priznania a dodatočného daňového priznania zo spotrebnej dani alkoholických nápojov sa z ekonomických dôvodov neuvažuje. Daňové subjekty si ich môžu vyhotoviť prostredníctvom výpočtovej techniky.

dj

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

17apr9:30Chat GPT a jeho využitie v marketingu9:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X