Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Týchto 10 funkcií dokazuje, že vo firme Apple majú neuveriteľný zmysel pre detail

businessinsider.som
15. septembra 2015 Zdroj businessinsider.com Tlačiť

Spoločnosť Apple je kvôli svojmu dôrazu na detaily dobre známa. Často je práve to faktorom, vďaka ktorému sa produkty Apple odlišujú od konkurencie.

Je fascinujúce nahliadnuť do „kuchyne“ spoločnosti Apple

Niektoré z týchto funkcií sú neuveriteľne užitočné a robia užívateľom radosť, zatiaľ čo iné sú skôr kozmetickou záležitosťou. Aj bez ohľadu na konkrétnu mieru zvyšovania hodnoty celkového zážitku je nesmierne fascinujúce mať možnosť nahliadnuť do „kuchyne“ spoločnosti Apple v súvislosti s dizajnom a vývojom produktov.

Tu je desať príkladov, potvrdzujúcich, že spoločnosť Apple si jednoducho potrpí na maličkosti a detailmi je priam posadnutá.

Dýchajúce“ spánkové svetielko

Apple si dal v roku 2002 patentovať „Breathing Status LED Indicator“. Patent pritom túto maličkosť popisuje ako „blikajúci efekt indikátora spánkového módu, ktorý napodobňuje rytmus dýchania, čo je psychologicky pozitívne pôsobivé“.

Chytrý ventilátor, ktorý načúva

Keď sa užívateľ novších Mac laptopov rozhodne využiť funkciu hlasového diktovania, rýchlosť ventilátora vo vnútri počítača sa automaticky zníži, aby bol hlas užívateľa lepšie počuteľný.

Chytré písmenká

Na každom MacBooku Air (a na každom novšom MacBooku Pro) sa, ak stlačíte klávesnicu Caps Lock, prosto nič nestane. Aby predišli nezámernému aktivovaniu funkcie, ľudia v Apple urobili to, že ak chce užívateľ tlačidlo použiť, musí ho dlhšie podržať.

Kvitnúce kvety na vašich Apple Watch

Animované tapety na Apple Watch nie sú počítačovo generované – sú to skutočné fotografie. Spoločnosť strávila stovky hodín filmovaním kvitnúcich kvetov, aby ich potom mohla použiť ako „tvár“ svojho produktu.

„Myslím, že najdlhší záznam nám zabral 285 hodín a cez 24-tisíc záberov,“ povedal pre Wired Alan Dye, šéf dizajnu spoločnosti Apple.

Skryté magnety

Predtým, než Apple integroval iSight kamery do iMacov, mali staršie iMacy skrytý magnet na vrchu rámika objektívu. Tento magnet kotvil iSight perfektne navrchu v strede počítača. A magnet na bočnej strane iMacu prispieval k udržaniu všetkého na svojom mieste tiež.

Svetlo, ktoré vás vedie:

Po tom, čo si ľudia zvykli na používanie funkcie „potiahnutím odomkni“, Apple odstránil tlačidlo šípku a pohybovú koľajničku. Hoci je nová verzia už na prvý pohľad omnoho minimalistickejšia, Apple stále svojich užívateľov vedie k pohybu zľava doprava. Ako? Tak, že textová inštrukcia sa práve zľava doprava rozsvecuje.

Maličké zatienenie, ktoré hovorí „nevyrušovať“

Keď užívateľ aktivuje „mód nevyrušovať“, v hornej časti obrazovky sa objaví maličký polmesiac. Iste, sama osebe je táto maličkosť nie až taká zaujímavá, keď však užívateľ niekoľkokrát za sebou funkciu aktivuje a deaktivuje, animácia zatienenia mesiaca sa odohrá priamo pred jeho očami.

Možnosť otvoriť aj jedným prstom

Spoločnosť Apple svoje laptopy navrhuje tak, že ich užívateľ môže bez väčších problémov otvoriť aj za pomoci iba jedného prsta, a to vďaka špeciálnemu žliabku na prednej strane zariadenia.

Tlačidlo, ktoré predvída?

Keď užívateľovi v hudobnej aplikácii iPhonu hrala skladba, bolo v minulosti nebezpečné klikať na menu tlačidlá. Pohyb od „práve hrá“ k nápisu „umelci“ často viedol k nezámernému kliknutiu na voľbu „store“ (obchod). Spoločnosť Apple sa rozhodla preventívne tejto nechcenej voľbe predchádzať a jedno ťuknutie už nestačí.

Organizácia odtlačkov prstov

Pre prípad, že chce užívateľ pridať alebo vymazať niektorý z odtlačkov prstov z Touch ID úložiska svojho iPhonu, sa Apple postaral o to, že je jednoduché identifikovať tie odtlačky, ktoré užívateľ uložil. A to tak, že keď sa prst ocitne na zariadení, prístroj jednoducho zvýrazní príslušný odtlačok prsta.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

11jún8:30Správne zverejňovanie zmlúv faktúr a objednávok v roku 2024 vo verejnej správe a samospráve8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

11jún8:30ESG agenda a dopady nemeckého zákona o náležitej starostlivosti v dodávateľských reťazcoch (LkSG) na slovenské obchodné spoločnosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X