Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zvýšenie odvodov podnikateľom zníži konkurencieschopnosť

SITA/Jozef Jakubčo
18. marca 2011 Tlačiť

(SITA) – Zvýšenie daňového a odvodového zaťaženia živnostníkov a malých podnikateľov by mohlo na Slovensku zvýšiť cenu práce a znížiť konkurencieschopnosť podnikov. Po štvrtkovom stretnutí s predstaviteľmi KDH to uviedol predseda Združenia kresťanských podnikateľov a manažérov SR Pavol Faktor. „Zjednodušenie daňovo odvodového systému podporujeme, nepodporujeme však zvýšenie záťaže živnostníkov a malých podnikateľov,“ uviedol po stretnutí pre agentúru SITA Faktor.

 

Predstavitelia združenia zástupcom strany navrhli, aby v rámci pripravovanej reformy presadzovali zjednodušenie a zefektívnenie systému výberu daní a odvodov. Rovnako združenie podporuje zjednotenie správy daní a odvodov či jednotný systém pre priznanie daňových a odvodových povinností.

 

Rokovania koalície o podobe daňovo – odvodovej reformy sú stále otvorené. Ako uviedol po pondelňajšom stretnutí lídrov koaličných strán s premiérkou Ivetou Radičovou predseda KDH Ján Figeľ, rokovania o budúcej podobe odvodového systému sú stále na pracovnej úrovni. Jedným zo záverov stretnutia je pritom aj požiadavka na presnejšie analýzy dopadov jednotlivých alternatív zmien súčasného systému. „Tu sa žiada trikrát merať a raz strihať, lebo dopady a dôsledky sú naozaj široké a nechceme nič podceniť,“ uviedol po skončení neformálneho stretnutia Figeľ.

 

Po zanalyzovaní dopadov pripravovaných zmien sa podľa predsedu strany Most-Híd Bélu Bugára znova zíde pracovná skupina. Most-Híd má však podľa Bugára pripravené aj iné návrhy, o ktorých sa bude rokovať. Béla Bugár pritom po pondelňajšom stretnutí potvrdil, že Most-Híd ako aj predstavitelia Občianskej konzervatívnej strany (OKS) stále trvajú na svojich výhradách k pripravovanej daňovo – odvodovej reforme. „To znamená, že čakáme na iný výsledok rokovania,“ uviedol Bugár.

 

Zhoda však už v súčasnosti podľa Jána Figeľa existuje na podpore zámeru zjednodušenia a zjednotenia celého odvodového systému, rovnako ako aj na zámere zníženia byrokracie.

 

Združenie kresťanských podnikateľov a manažérov SR je jedným zo zväzov zastrešovaných KDH. Tieto zväzy a združenia s celoslovenskou pôsobnosťou patria k ústredným orgánom KDH a ich predsedovia sú členmi Rady KDH. Tajomník pre zväzy sa zúčastňuje na zasadaniach Predsedníctva KDH. Združenie kresťanských podnikateľov a manažérov SR zastupuje zhruba 120 podnikateľských subjektov z celého Slovenska.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X