Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

7 dôvodov, prečo je pre absolventov dobré cestovať ešte pred nástupom do práce

Cestovanie, mapa
thinkstockphotos.com

Leto sa nezadržateľne blíži a spolu s ním už vychádzajú zo stredných a vysokých škôl prví absolventi. Ten pocit slobody a hrdosti po ukončení štúdia si určite ešte pamätajú aj mnohí z vás čitateľov, ktorí to máte dávno za sebou.

Ak však patríte medzi blížiacich sa či čerstvých absolventov, máme pre vás zopár tipov, prečo je dobré ešte chvíľu počkať s bleskovým nástupom do nového zamestnania. Nemusia s tým súhlasiť všetci, rozhodnutie na každom z vás. Nasledujúce riadky sú len inšpiráciou pre tých, ktorí o podobnom postupe uvažujú.

Cestovanie, žena, hory
thinkstockphotos.com
  1. Veľmi pravdepodobne už nikdy v živote nebute takí voľní, ako ste teraz. Keď sa už raz zaradíte do bežného pracovného kolotoča a začnete zarábať peniaze, spolu s tým k vám príde aj iný život. Určite nie horší, ale iný. Možno budete uvažovať o kúpe auta, bytu či dokonca založení rodiny. Tesne po ukončení štúdia však ešte mnohí z vás nemajú takéto starosti, čo vám dáva iné možnosti vrátane slobodného cestovania.
  2. Ďalšiu z výhod, ktorú môžete pri cestovaní ešte využiť v tomto období, sú rôzne zľavy poskytované študentom alebo ľuďom do ukončenia 25. roku života.
  3. Pravdou zároveň ostáva, že študentský život sa ešte stále celkom nepodobá na ten reálny. Cestovanie v tomto veku vám tak poskytuje vynikajúcu možnosť, ako sa zoznámiť so svetom a nabrať rôzne skúsenosti.
  4. Výskum spoločnosti teenVogue zase naznačil, že cestovanie vám môže pomôcť v získaní vytúženej práce. Skúsenosti, ktoré tým nadobudnete, môžu byť užitočné aj pre pracovnú oblasť, o ktorú sa zaujímate. V neposlednom rade to o vás prezrádza potenciálnemu zamestnávateľovi, že ste zdravo zvedaví a odvážni.
  5. Nikdy už tiež nebudete takí mladí, ako ste teraz. S pribúdajúcimi rokmi vám pribudnú aj nové starosti a možno sa budete venovať iným činnostiam, ktoré budú dôležitejšie a nebudú vám poskytovať dostatok priestoru na cestovanie.
  6. Cestovanie je tiež skvelá príležitosť ako rozšíriť váš okruh známych a priateľov. Na potulkách svetom môžete stretnúť množstvo zaujímavých ľudí, ktorých osudy ďaleko presahujú tie, ktoré ste poznali zo školy, obľúbenej kaviarne alebo fitka.
  7. Zároveň tu platí, že čím viac cudzích jazykov ovládate, tým väčšiu šancu máte uplatniť sa na trhu práce aj v bežnom živote. Mnohí zamestnávatelia napríklad oceňujú účasť na rôznych zahraničných stážach a pobytoch, ktoré vás obohatia jazykovo aj prežitými skúsenosťami.
Cestovanie, pár
thinkstockphotos.com

Ak patríte medzi ľudí, ktorých láka cestovanie a zároveň sa radíte do kategórie aktuálnych či čerstvých absolventov, určite dokážete nájsť ešte množstvo ďalších dôvodov, prečo sa vydať za dobrodružstvom za hranice našej krajiny. Šťastie praje odvážnym a pripraveným. Cestovanie je zároveň skvelým spôsobom ako zlepšiť mnohé vaše súčasné zručnosti a spoznať nové kultúry.

Img_2614.jpg

Vyštudovala Právnickú fakultu Univerzity Komenského v Bratislave. Vo svojej praxi sa venuje oblasti korporátneho práva a copywritingu.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

absolventicestovanietipyukončenie štúdoa

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

12dec8:30Riziková kontrola verejného obstarávania (Operačný program Slovensko)8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

14dec8:30Čo nám priniesli a čo nám prinesú novely Obchodného zákonníka8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X