Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Sú mladí a vždy o krok vpred. Čo robia najúspešnejší milénioví profesionáli, keď nepracujú

ľudia, práca, kolektív
Thinkstock
1. apríla 2017 Img_2614.jpg Mgr. Silvia HanováZdroj www.inc.com Tlačiť

Nájsť rovnováhu medzi osobným a profesionálnym životom je výzvou pre každého z nás. Dobrou správou je, že súčasné možnosti už ponúkajú mladým ľuďom množstvo príležitostí, ako tieto dva svety spojiť. Týchto sedem vecí je vlastných tzv. miléniovej generácii mladých a úspešných profesionálov, pričom takto najčastejšie trávia svoj voľný čas.

Fyzická aktivita

Mnohí ľudia sa snažia zakomponovať fyzickú aktivitu do svojho denného harmonogamu. Zdá sa však, že súčasná generácia mladých profesionálov je v tomto smere ešte o krok vpred. Mnohí z nich totiž dokázali spraviť z pohybu bežnú súčasť ich dennej rutiny. O nesporných výhodách akejkoľvek fyzickej aktivity zrejme nikto z nás nepochybuje.

Vzdelávanie

Mladí profesionálni zaraďovaní do tzv. miléniovej generácie už zrejme opustili aj bežne zaužívaný názor o tom, že starého psa nenaučíš novým trikom. Veľké množstvo z nich sa vyznačuje neúnavnou a neprekonateľnou chuťou do vzdelávania a spoznávania nových vecí. Tento proces však nezahŕňa len bežne dostupné formálne vzdelanie, ale aj tzv. osobný rozvoj. Mnohí milénioví ľudia na sebe tvrdo pracujú a snažia sa zlepšiť aj svoje charakterové vlastnosti.

Back to School: Cartoon Humorous Illustration of Teenage Girl doing Mathematics Task at Blackboard and Surprised Teacher
Ilustratívny obrázok, Fotobanka Pixmac

Priatelia a rodina

Tráviť dostatok času s blízkymi a rodinou tvárou v tvár je určite jednou z najväčších výziev v súčasnom digitálnom veku. Miléniová generácia mladých ľudí si tento fakt veľmi dobre uvedomuje a svoje profesionálne životy postupne prispôsobujú tomuto trendu.

Čas pre seba

Ako je už vyššie spomenuté, milénioví profesionáli sa vo svojom raste nezameriavajú len na pracovnú oblasť. Za rovnako dôležitý považujú aj osobný rozvoj, ktorý si vyžaduje hlbší pohľad do vlastného vnútra. Mnohí z nich si preto pravidelne doprajú čas pre seba, ktorí trávia len so svojimi myšlienkami. Vtedy si dokážu usporiadať nevyriešené výzvy a takto hľadajú aj riešenia pre rôzne vzniknuté problémy a na prvý pohľad neriešiteľné situácie.

Cestovanie, žena, hory
thinkstockphotos.com

Zdokovaľovanie

Kráčať s dobou a všetkými jej novinkami, vymoženosťami, novými technikami i technológiami je dôležité, no títo mladí a úspešní ľudia poznajú ešte jedno tajomstvo úspechu. Každý z nich vyniká v niečom inom a túto svoju schopnosť následne rozvíja takmer k dokonalosti. Čím skôr ju dokážu nájsť, tým skôr začínajú jej rozvoj. Uvedomujú si, že vývoj ide rýchlo vpred a tak sa snažia držať nastavené tempo.

Príroda

Nie je asi žiadnym veľkým prekvapením, že takto vyťažení ľudia vyhľadávajú vo svojom voľnom čase miesta, ktoré ich upokoja a nabijú novou energiou. Účinky pobytu v prírode a na čerstvom vzduchu pôsobia blahodarne na ľudské telo aj dušu. Tento čas zároveň využívajú na čerpanie nových nápadov a rozvoj kreativity.

Cestovanie

Spoznávanie blízkych aj vzdialených kútov po celom svete, nových ľudí, kultúr a zvykov, je kľúčovým faktorom k rapídnemu a rýchlemu sebarozvoju. Je to priestor, v ktorom sú ľudia nútení vystupovať zo svojej komfortnej zóny a prekonávať svoje vlastné limity a hranice. Úspešní mileniály toto tajomstvo už dávno odhalili a využívajú každú príležitosť na to, aby sa posunuli vpred na ceste za profesionálnym úspechom, vnútorným šťastím a spokojnosťou.

Img_2614.jpg
Mgr. Silvia Hanová

Vyštudovala právnickú fakultu Univerzity Komenského.Vo svojej praxi sa už 17 rokov venuje právnym a konzultačným službám v oblasti korporátneho práva. Venuje sa tiež marketingovej komunikácii a PR.

Odporúčané ebooky

K téme

Témy

miléniová generáciaprofesionáli

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Inšpirácia

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

október

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

21oct8:30Psychológia skvelej zákazníckej skúsenosti8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

21oct8:30Spôsob ochrany nových nápadov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X