Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Daniari už aktualizujú zoznam rizikových subjektov denne

Daniari už aktualizujú zoznam rizikových subjektov denne
Fotobanka Pixmac
26. júna 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Finančná správa už aktualizuje zoznam platiteľov dane z pridanej hodnoty (DPH), u ktorých nastali dôvody na zrušenie registrácie, na dennej báze.
 
Daniari minulý mesiac avizovali, že na zozname by mohlo pribudnúť až sedemtisíc subjektov. 
 

Počet rizikových daňových subjektov stále narastá

Celkovo pritom na zozname v máji evidovali takmer dve tisícky daňovníkov a v súčasnosti aktuálny zoznam obsahuje takmer štyritisíc subjektov. „Zoznam subjektov, u ktorých nastali dôvody na zrušenie registrácie DPH sa aktualizuje každý deň. Kompletný zoznam subjektov, ktoré sú na zozname, je voľne dostupný na www.financnasprava.sk v sekcii daňovej. Dnes je v tomto zozname takmer 4 000 subjektov,“ uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková.
 

 
Prezident finančnej správy František Imrecze minulý mesiac informoval, že finančná správa pripravuje ďalšiu aktualizáciu zoznamu subjektov, u ktorých nastali dôvody na zrušenie registrácie DPH. Na zozname sa v tom čase nachádzali zhruba dve tisícky daňovníkov. Daniari však najprv chceli potenciálne rizikové subjekty ešte osloviť. „Uvidíme, koľko z nich si tie povinnosti splní a aké bude finálne číslo, ktoré uverejníme v priebehu júna ako ďalšiu aktualizáciu zoznamu rizikových subjektov,“ uviedol koncom mája Imrecze. 
 
 
Prvú verziu zoznamu platiteľov DPH, u ktorých nastali dôvody na zrušenie registrácie, zverejnila finančná správa začiatkom februára tohto roka. Zoznam rizikových subjektov vtedy obsahoval 1 402 subjektov. Neskôr, začiatkom apríla, finančné riaditeľstvo na tento zoznam doplnilo 74 fyzických a 494 právnických osôb. Celkovo tak daniari na spomínanom zozname ešte minulý mesiac evidovali 1 970 subjektov. 
 
Školenie:
 
Daňový úrad môže podľa zákona o DPH zrušiť registráciu pre túto daň, ak platiteľ nevykonáva, alebo prestal vykonávať podnikanie, alebo opakovane v kalendárnom roku nesplní povinnosť podať daňové priznanie. Rovnako môže takto daňový úrad postupovať, ak daňovník opakovane v kalendárnom roku nezaplatí vlastnú daňovú povinnosť, opakovane nie je zastihnuteľný na adrese sídla, miesta podnikania a ani na adrese prevádzkarne, alebo opakovane porušuje povinnosti pri daňovej kontrole. 
 
Možnosť zriadiť zoznam platiteľov DPH, u ktorých nastali dôvody na zrušenie registrácie, priniesla minuloročná zmena zákona o DPH. Rezort financií už pripravil aj legislatívnu zmenu, na základe ktorej bude môcť finančné riaditeľstvo zo zoznamu vymazať subjekty, ak u nich pominú dôvody, na základe ktorých boli do zoznamu zapísané. Podľa pripravenej novely zákona o správe daní je podmienkou pre vymazanie zo zoznamu to, že subjekty v dvanástich po sebe nasledujúcich mesiacoch neporušili zákonné povinnosti.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X