Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Po prijatí dlhodobo nezamestnaného má byť úľava na odvodoch

Po prijatí dlhodobo nezamestnaného má byť úľava na odvodoch
Exminister hospodárstva Juraj Miškov. Foto: SITA
19. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Súčasná vláda je podľa exministra hospodárstva Juraja Miškova impotentná na rozumné ekonomické riešenia, ale mimoriadne plodná na kraviny. Povedal to v diskusnej relácii TV Markíza Na telo.
 
Podľa Miškova by sa mala vláda začať zamýšľať nad tým, ako urobiť život v tejto krajine znesiteľnejším a prijímať také zákony, ktoré nebudú robiť ľudí nešťastnými.
 

Vláda chce podporiť 44-tisíc pracovných miest

Poznámku Miškova o impotentnej vláde nekomentoval druhý hosť relácie, minister hospodárstva Tomáš Malatinský (nominant Smeru-SD). Dúfa však, že výsledkom prijatých prorastových opatrení vlády bude vytvorenie pracovných miest. Opatreniami totiž chcú udržať či vytvoriť 44-tisíc pracovných miest.
 

 
 
Podľa Malatinského chce vláda motivovať zamestnávateľov, aby zamestnávali dlhodobo nezamestnaných, ktorí sú bez práce viac ako 12 mesiacov. Ak by zamestnávateľ prijal do pracovného pomeru dlhodobo nezamestnaného, minimálne na dva roky by dostal od štátu úľavu na odvodoch. Podľa Miškova je však takáto dotácia skôr motiváciou pre zamestnávateľov, aby prepustili svojich zamestnancov a prijali nezamestnaných, lebo to bude pre nich lacnejšie. Malatinský však tvrdí, že zatiaľ ide o námet, ku ktorému treba urobiť právnu normu alebo manuál tak, aby bolo takmer vylúčené zneužívanie tejto dotácie. 
 

Malatinský spraví inventúru

Jedným z prorastových opatrení sú aj inovačné poukazy, kedy podnikateľ dostane pôžičku na to, ak zazmluvní výskumný ústav na riešenie svojho inovačného projektu. “ Inovačný voucher je práve taký nástroj, aby sme naštartovali proces efektívneho využitia výskumu a vedy, “ uviedol Malatinský. Podľa Miškova sú však tieto opatrenia kompilátom návrhov ministerstiev, z ktorých jeden okruh tvoria tie, ktoré schvaľovali ešte za jeho šéfania rezortu hospodárstva a druhý okruh je len míňanie peňazí.
 
„Zníženie daní, zníženie odvodov či flexibilný zákonník práce, to sú prorastové opatrenia,“ myslí si Miškov. Podľa šéfa rezortu hospodárstva Malatinského sú tieto prorastové opatrenia prierezové, ku koncu roka preto plánuje spraviť aj inventúru. V prípade, že by sa mu opatrenia nepodarilo splniť, je obchodný niesť za svoje rozhodnutia aj následky.
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X