Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Počet audítorov na Slovensku vlani mierne klesol

Počet audítorov na Slovensku vlani mierne klesol
Ilustračné foto: Stuart Miles, Stock image
23. júna 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Úrad pre dohľad nad výkonom auditu evidoval v minulom roku 807 aktívnych audítorov. V porovnaní s rokom 2011 ich počet mierne poklesol, keďže predvlani počet aktívnych audítorov dosahoval 820.
 
Zo spomínaných 807 audítorov, ktorí mali ku koncu vlaňajška aktívnu licenciu, ich 439 vykonávalo audítorskú činnosť v mene a na účet audítorskej spoločnosti a 368 audítorov vykonávalo činnosť vo svojom mene a na vlastný účet.
 

Vlani fungovalo 236 aktívnych audítorských spoločností

„V rokoch 2009 – 2012 nedošlo k významnej zmene počtu audítorov a audítorských spoločností, pričom došlo k miernemu zníženiu počtu aktívnych audítorov v roku 2012 oproti roku 2011,“ uvádza úrad v správe o činnosti v roku 2012.
 
 
Úrad pre dohľad nad výkonom auditu v minulom roku evidoval aj 236 aktívnych audítorských spoločností. Zo zoznamu audítorov pritom v roku 2012 vyčiarkol 251 audítorov a zo zoznamu audítorských spoločností 139 subjektov. Pri relatívnom konštantnom počte audítorov úrad aj v roku 2012 zaznamenal pozitívny trend vo vývoji vekovej štruktúry. „Priemerný vek audítorov pri vyčiarknutí zo zoznamu audítorov je nad 65 rokov. Absolútna väčšina nových audítorov je vo veku do 35 rokov,“ konštatuje úrad. 
 

 
Úrad pre dohľad nad výkonom auditu pôsobí ako právnická osoba, ktorá sa nezapisuje do Obchodného registra SR. Medzi základné činnosti vykonávané úradom patrí napríklad zabezpečovanie audítorských skúšok, zabezpečovanie skúšky spôsobilosti, či vydávanie certifikátov. Okrem iného vykonáva úrad aj dohľad nad dodržiavaním medzinárodných audítorských štandardov či etického kódexu.
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Účtovníctvo

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

december

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20218:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

09dec8:30Reklamačné konanie v stavebných projektoch8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X