Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Poslanci odsúhlasili zavedenie bločkovej lotérie

Poslanci odsúhlasili zavedenie bločkovej lotérie
Fotobanka Pixmac
15. mája 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Na Slovensku pribudne nová hazardná hra. Poslanci parlamentu totiž v stredu podporili nepriamu zmenu zákona o hazardných hrách, a to v rámci novely Colného zákona, na základe ktorej bude súčasťou tzv. štátnej lotérie aj nová lotéria pokladničných dokladov.
 
Novela Colného zákona by účinnosť mala po podpísaní prezidentom nadobudnúť od začiatku júla tohto roka, avšak zmeny týkajúce sa tzv. bločkovej lotérie by mali byť účinné od 1. septembra 2013.
 

Žreb získate na základe údajov z pokladničného dokladu

Do lotérie pokladničných dokladov by tak mal byť zaradený žreb vydaný prevádzkovateľom hráčovi po predložení pokladničného dokladu, ktorý bol vyhotovený až po 31. auguste 2013. V schválenej novele sú vymedzené základné charakteristiky lotérie pokladničných dokladov.
 
Hlavným znakom odlišujúcim túto lotériu od iných lotériových hier pritom je, že hráč môže získať žreb tejto lotérie výlučne na základe údajov z pokladničného dokladu, pričom nie je podmienkou účasti na tejto hre zaplatenie vkladu. „V lotérii pokladničných dokladov nebude vopred určený počet žrebov a do žrebovania budú zaradené žreby vydané prevádzkovateľom lotérie pokladničných dokladov na základe údajov z pokladničného dokladu. Výhercom v lotérii pokladničných dokladov bude hráč, ktorý sa preukáže žrebom s číslom alebo iným označením zhodným s vyžrebovaným číslom alebo iným označením žrebu,“ uvádza sa v novele. 
 

 
 
Štart novej bločkovej lotérie avizoval minister financií Peter Kažimír ešte v minulom roku. Na príprave žrebovania dokladov z registračných pokladníc ministerstvo financií intenzívne pracovalo so štátnou lotériovou spoločnosťou Tipos a finančnou správou. Rezort financií nechcel podľa Petra Kažimíra urobiť túto lotériu tak, aby dodatočne zvyšovala náklady podnikateľov. „Lotéria by mala pre kupujúcich predstavovať motiváciu, aby si zobrali od predávajúceho doklad o zaplatení. Dlhodobo sa nedarí vyberať dostatok daní, ktoré by mali byť v štátnom rozpočte,“ povedal koncom decembra pre agentúru SITA Peter Kažimír.
 

Zmení sa aj zdaňovanie štátnych dlhopisov

V rámci novely Colného zákona poslanci odsúhlasili aj ďalšiu nepriamu zmenu, a to zákona o dani z príjmov. Touto novelou sa zjednocuje spôsob zdaňovania štátnych dlhopisov a pokladničných poukážok s ostatnými formami dlhopisov u daňovníkov – fyzických osôb. Dani vyberanej zrážkou tak budú podliehať iba výnosy z dlhopisov a pokladničných poukážok plynúce daňovníkom nezaloženým alebo nezriadeným na podnikanie, a to Fondu národného majetku SR a Národnej banke Slovenska. Právnické osoby, okrem spomínaných dvoch daňovníkov, ako aj všetky fyzické osoby budú usporadúvať daňovú povinnosť podaním daňového priznania. 
 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X