Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Rozbehnúť podnikanie nie je jednoduché

Rozbehnúť podnikanie nie je jednoduché
Fotobanka Pixmac
11. júna 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

(PR) Dostať sa po škole do pracovného tempa by nebol pre mladých ľudí veľký problém, žiaľ trh s pracovnými ponukami nie je ani z ďaleka dostačujúci. Preto sa niektorí rozhodujú pre vlastnú firmu. Môže sa teda zdať, že nové firmy rastú ako huby po daždi. Bez skúseností a praktických zručností sa však takáto činnosť rozbieha len veľmi ťažko.

V samotných začiatkoch však nikto nemá zaručený úspech, ten často závisí nielen od dobrého podnikateľského zámeru, ale aj od obchodných schopností a vytrvalosti samotného podnikateľa.

Osamostatniť sa je snom nejedného nespokojného zamestnanca, nie každý však má dostatok odvahy a predpokladov na takúto činnosť. Založenie vlastnej s.r.o. nie je veľký problém, naviac trh ponúka aj v tejto oblasti pomocnú ruku. Avšak rozbehnúť firmu a udržať si istý štandard poskytovaných služieb či tovarov a neustále pracovať na vylepšeniach, otvorí oči nejednému lenivcovi. Ak sa teraz nezačne obracať, jeho sen skončí veľmi rýchlo v troskách.

Ľudia sú rôzny, aj podnikateľov je mnoho a každý je iný. Pre tých nedočkavejších ponúka trh aj spoločnosti na predaj. Týmto môžete aj vy svoje podnikanie rozbehnúť oveľa rýchlejšie.

Úspech sa však nie vždy ráta na peniaze, podstatní pre každého podnikateľa, bez rozdielu, sú samozrejme spokojní klienti. Ak teda chcete, aby firma rástla nemôžete sa na okolie pozerať len spoza svojho stola a jediné čo vás bude zaujímať nie je len dostatok náhradných náplní do vašej tlačiarne. V tom prípade čakáte na zákazníkov celkom zbytočne. Klienti k vám sami od seba neprídu, musíte urobiť prvý krok vy.

Nebojte sa ani obchodných stretnutí mimo vášho bydliska. Ak aj auto zatiaľ nevlastníte, ale predsa chcete urobiť dobrý dojem, využite požičovňu áut. Nemusíte sa tak spoliehať na hromadnú dopravu ani taxíky a na stretnutie nebudete meškať. Práve presnosť je dôležitá, a tak si čas kontrolujte na hodinkách Tommy Hilfiger.

Rozbehnúť vlastné podnikanie nie je teda jednoduché, avšak nie nemožné. S potrebným vstupným kapitálom vám môže pomôcť aj bežná pôžička.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X