Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Štát získal z daní za päť mesiacov viac ako 3,4 mld. eur

Štát získal z daní za päť mesiacov viac ako 3,4 mld. eur
Ilustračné foto SITA
9. júna 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Daňové príjmy štátu prekročili ku koncu mája tohto roku 3,4 mld. eur a štát tak z celoročne rozpočtovaných príjmov vybral 38,2 %.
 
Nedaňové príjmy za prvých päť mesiacov podľa priebežných údajov zverejnených Finančným riaditeľstvom SR dosiahli 125,4 mil. eur a celkové daňové a nedaňové príjmy štátneho rozpočtu tak predstavovali 3,53 mld. eur.
 

Päťmesačný rozpočet príjmov z DPH štát prekročil

Z daní z príjmov, ziskov a kapitálového majetku získal štát do rozpočtu za päť mesiacov 839,7 mil. eur, čo predstavovalo 35,5-percentné plnenie celoročného rozpočtu. Z domácich daní na tovary a služby štátny rozpočet získal 2,55 mld. eur a očakávané príjmy sa tak naplnili na 39,3 %. O viac ako 11,2 mil. eur si rozpočet polepšil vďaka daniam z medzinárodného obchodu a transakcií. 
 
V rámci domácich daní za tovary a služby vybral štát ku koncu mája na dani z pridanej hodnoty (DPH) 1,798 mld. eur, čo predstavovalo 40,2 % z očakávanej výšky. Podľa hodnotenia finančného riaditeľstva bol v prípade DPH stanovený rozpočet na prvých päť mesiacov splnený na 102,9 %.
 
 
„Skutočné príjmy boli o 50,2 mil. eur vyššie ako plánované. Medziročne výnos DPH zaznamenal rast o 73 mil. eur, čo je nárast o 4 %,“ uvádza finančné riaditeľstvo. Príjem štátneho rozpočtu zo spotrebných daní dosiahol ku koncu piateho mesiaca 751,9 mil. eur. Z celoročného rozpočtu tak štát na týchto daniach získal 37,2 %. 
 

 
 
Celkové daňové príjmy v tomto roku by podľa schváleného rozpočtu mali dosiahnuť 8,912 mld. eur. Ministerstvo financií však už začiatkom februára informovalo, že spomalenie hospodárskeho rastu v porovnaní s prognózou, na ktorej je postavený schválený rozpočet, bude znamenať nižšie príjmy z daní a odvodov v sume 361 mil. eur.
 

Odporúčané ebooky

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Dane

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

január

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

20jan8:30Zadávanie zákaziek na nadlimitnom elektronickom trhovisku (NET) - Workshop8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Verejné obstarávanie-obstarávateľ

20jan8:30Evidencia odpadov a podávanie ohlásení v odpadovom hospodárstve za rok 20208:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Environmentalistika

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X