Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Týchto 10 zadávateľov reklamy pracuje s miliardovými rozpočtami

youtube.com
6. júla 2015 Zdroj businessinsider.com, foto: youtube.com, SITA/AP Tlačiť

Dvesto najvýznamnejších zadávateľov reklamy v Amerike utratilo súhrnne v roku 2014 na reklamu enormných 137,8 miliardy dolárov. Podľa výročnej správy webu Ad Age 200 Leading National Advertisers ide v súvislosti s nákladmi na reklamu o dvojpercentný nárast oproti minulému roku.

Za minulý rok utratilo až 38 obchodných subjektov viac ako 1 miliardu dolárov na reklamu

Hoci by táto skutočnosť mohla pre reklamný sektor znieť ako sľubná správa, faktom je, že miera nárastu bola od roku 2010, kedy sa reklamný trh pozviechal, najnižšia. V správe sa ďalej objavuje tiež konštatovanie, že významní zadávatelia reklamy sa snažia o to, aby ich mediálne nákupy boli „účinnejšie“.

Za minulý rok utratilo až 38 obchodných subjektov viac ako 1 miliardu dolárov na reklamu. Pozrite sa na 10 najväčších „míňačov“.

10. Walt Disney Company

Spoločnosť minula v minulom roku na reklamu 2,1 miliardy dolárov, nárast nákladov na reklamu bol vyčíslený na 7,4 %. Veľkú časť peňazí investovala Walt Disney Company do marketingu, spojeného s filmovým kasovým trhákom Ľadové kráľovstvo (2013), pričom výrazné miesto tu má i spotrebný tovar inšpirovaný filmom.

9. LˈORÉAL

Spoločnosť minula v minulom roku na reklamu 2,2 miliardy dolárov, pokles nákladov na reklamu bol vyčíslený na 2 %. Správa hovorí, že viacero značiek (Kiehlˈs, Urban Decay a NYX), rozvíjajúcich sa pod krídlami L´Oréal v roku 2014 najrýchlejšie, neminulo na reklamu nič alebo len veľmi málo.

8. Fiat Chrysler Automobiles

Spoločnosť minula v minulom roku na reklamu 2,2 miliardy dolárov, nárast nákladov na reklamu bol vyčíslený na 14 %. Fiat minulý rok prišiel s veľmi dôležitými kampaňami vrátane reklamy „Fix It Again, Tony“ (ide o hanlivý akronym, ktorý bol svojho času používaný ako vyjadrenie ku kvalite áut značky) a reklamy na Fiat 500 minicar, v ktorej hrá Sean „Diddy“ Combs.

7. American Express

Spoločnosť minula v minulom roku na reklamu 2,4 miliardy dolárov, nárast nákladov na reklamu bol vyčíslený na 7,9 %. Minulý rok sa spoločnosť prezentovala cieľom presmerovať svoj online rozpočet na programatické technológie – tie sú totiž potenciálne účinnejšie ako priamy predaj. Jedna z najzapamätateľnejších kampaní minulého roka bola tá, v ktorej hrá Tina Fey a v ktorej spoločnosť predstavuje novú EveryDay kreditnú kartu.

6. Ford Motor Company

Spoločnosť minula v minulom roku na reklamu 2,5 miliardy dolárov, pokles nákladov na reklamu bol vyčíslený na 3,6 %. Aktivity marketingového tímu Fordu zahŕňali v minulom roku aj spot, ktorý sa vysielal počas Super Bowlu (pred zápasom), v ktorom hral James Franco, a takisto paródiu na jeden z reklamných spotov konkurenčného Cadillacu.

5. Verizon Communications

Spoločnosť minula v minulom roku na reklamu 2,5 miliardy dolárov, nárast nákladov na reklamu bol vyčíslený na 3,6 %. Minulý rok Verizon Communications uviedli na trh contentmarketingovú stránku SugarString, ale ukončil ju už o dva mesiace neskôr. K veľkým reklamám patrili aj projekty, naviazané na Smart Rewards program spoločnosti a zábavný spot „ice fishing gravity“ pre službu XLTE.

4. Comcast Corporation

Spoločnosť minula v minulom roku na reklamu 3 miliardy dolárov, pokles nákladov na reklamu bol vyčíslený na 1,7 %. Pre Comcast Corporation bol rok 2014 pokazený kritikou zákazníckych služieb. Napriek tomu spoločnosť utratila veľa peňazí na reklamu vrátane star trekovského spotu, ktorý bol odvysielaný počas Super Bowlu.

3. General Motors Company

Spoločnosť minula v minulom roku na reklamu 3,1 miliardy dolárov, pokles nákladov na reklamu bol vyčíslený na 0,7 %. Jednou z vyčnievajúcich kampaní General Motors bol v minulom roku i spot pre značku Chevrolet, uvádzajúci vôbec po prvýkrát v televíznej reklame homosexuálny pár. Tá istá značka tiež uzavrela product placement dohodu s Disney Marvel Studios, takže jej autá sa objavili vo filme Kapitán Amerika: Zimný vojak.

2. AT&T

Spoločnosť minula v minulom roku na reklamu 3,3 miliardy dolárov, nárast nákladov na reklamu bol vyčíslený na 0,1 %. Spoločnosť AT&T sa tiež ocitla medzi najväčšími business-to-business obchodníkmi minulého roka (podľa Ad Age spolu so spoločnosťami Apple či Microsoft). Minulý rok postupne odstavila dlhodobú kampaň „Itˈs Not Complicated“ a nahradila ju spotom „The Network Guys“.

1. Procter & Gamble

Spoločnosť minula v minulom roku na reklamu 4,6 miliardy dolárov, nárast nákladov na reklamu bol vyčíslený na 4,2 %. CPG gigant je tiež najväčším svetovým zadávateľom reklamy, a to aj napriek tomu, že sa podľa informácií z vedenia chystá v nákladoch na reklamu škrtať. Spoločnosť dala obrovské množstvo z rozpočtu na „digitálnu reklamu“, pretože verí, že online reklama je schopná väčšej investičnej návratnosti ako televízna alebo printová. Jednou z najpopulárnejších kampaní minulého roka bol spot Always #LikeAGirl, ktorý si na YouTube užívatelia pozreli 58-miliónkrát.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X