Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Zdanlivo bežné logá svetových firiem často ukrývajú posolstvá. Všimnete si ich?

UNB Facts
29. júna 2015 Zdroj viralnova.com Tlačiť

Logá firiem sú prvou vecou, s ktorou sa pri zoznamovaní s danou spoločnosťou stretnete. Väčšinou zahŕňajú názov a farby danej firmy, nezriedka ale obsahujú aj niečo navyše. Rozmýšľali ste nad tým vôbec niekedy?

Niektoré logá v sebe ukrývajú aj čosi navyše, čo na prvý pohľad postrehnúť nemusíte

Uvedomili ste si napríklad pri logách Tour de France či Amazon, že vám okrem svojho názvu hovoria aj niečo iné? Niektoré logá, hoci sú na očiach a človek sa na ne díva veľmi často, v sebe ukrývajú aj čosi navyše, čosi, čo na prvý pohľad postrehnúť nemusíte, ale ak si to všimnete, tak budete mať pocit ako keď rozlúštite hádanku.

Pozrite si desať svetoznámych log, s ktorými sa stretávate niekedy dennodenne, inokedy raz začas, ktoré obsahujú skryté posolstvá.

1. Firma FedEx je našincovi známa prinajmenšom z filmu Stroskotanec. V zahraničí ju však pozná vari každý, kto niečo poslal či dostal vďaka kuriérovi. Všimli ste si pri pohľade na logo spoločnosti FedEx, že medzi písmenami E a X sa nachádza šípka? Tá značí nielen, že spoločnosť je stále v pohybe (doručuje predsa zásielky), ale aj to, že sa stále posúva, teda zdokonaľuje.

2. Tour de France je cyklistickou akciou roka. Každý ambicióznejší cyklista by sa chcel na tour aspoň raz za život zúčastniť, poprípade ju aj priamo vyhrať. Diváci tlačia svojich favoritov dopredu a popritom majú na očiach logo, v ktorom sa v slove tour nachádza zo štylizovaných písmen a žltého kruhu vytvorený pretekár na bicykli. Postrehli ste to?

3. Spoločnosť Amazon.com je americká spoločnosť, ktorá prevádzkuje jeden z najstarších a najväčších internetových obchodov na svete. Sídli dokonca aj u nás, čo znamená, že ak ste si aj od nich nič neobjednávali, ich logo by ste mali poznať. Táto stránka má všetko, čo potrebujete, od A po Z, a dajú vám to všetko s úsmevom.

4. Poznáte adidas? Asi sa nenájde nikto, kto by netušil, o čom je reč. Spoločnosť, predávajúca predovšetkým športové oblečenie s tromi pásikmi v logu. Rozmýšľali ste ale niekedy nad tým, čo tie tri pásiky znamenajú? Spoločne vytvárajú akýsi pomyselných vrch a reprezentujú výzvu, ktorú musí človek zdolať na ceste za úspechom.

5. Skúšali ste si niekedy otočiť logo spoločnosti LG smerom doprava? Nie? Tak to skúste a potom ešte posuňte L smerom k vonkajšiemu okraju, teda ku G. Čo tak vznikne? Usmievajúca tvár, pripomínajúca Pac-Mana, teda symbol spokojného zákazníka.

6. Nedokončená zemeguľa v logu Wikipedie, skladajúca sa z kúskov puzzle, naznačuje, že vyhľadávanie a zberanie dát z celého sveta nikdy nekončí.

7. Verte, či nie zelené l v logu spoločnosti Google je znakom rebélie. Ako jediné z písmen totiž nie je zafarbené jednou zo základných farieb. Indikuje to, že táto spoločnosť je iná ako ostatné.

8. Hoci nie je jasné, či išlo o zámer (skôr by sme sa prikláňali k tomu, že nie), ak sa človek pozrie na určitú časť loga spoločnosti Coca-Cola bližšie, uvidí dánsku vlajku.

9. Sony Vaio má vo svojom logu vizuálny odkaz na analógovú a digitálnu podobu dát. Prvá polovica loga (va) je referenciou na analógový „vlnovkový“ vzorec, druhá polovica (io) na binárny kód jednotiek a núl. Skutočne chytré!

10. Keď v roku 1960 hľadala firma McDonald῾s nové logo, údajne sa radila aj so psychológom Louisom Cheskinom. Ten sa prihováral za logo, ktoré spoločnosť používa doteraz (ono žlté veľké M), pretože sa podľa jeho slov podobalo na dve vyživujúce ňadrá.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Chcem začať podnikaťPodnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

apríl

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Aktuálne zmeny v zamestnávaní cudzincov z tretích krajín8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Personalistika

06máj8:30Právne minimum pre starostov a primátorov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Legislatíva, zákony

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X