Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Kreativita je základom biznisu. Pozrite, ako rôzne sa dá využiť

www.boredpanda.com
15. mája 2015 Zdroj boredpanda.com Tlačiť

Zvyčajne, keď chceme, aby si nás niekto zapamätal, dáme mu vizitku. Rozdávame ich pri formálnych i neformálnych stretnutiach s klientmi a zákazníkmi. Tými skutočnými i potenciálnymi.

Kreatívne vizitky

Každá správna vizitka by mala obsahovať obchodné informácie o firme či jednotlivcovi. Keďže sa dnes už ale všetko dá nájsť na internete, ľudia ich začínajú považovať za nepotrebné. Pripravili sme pre vás vzorku niekoľkých vizitiek, ktoré napriek tomuto trendu nikto do koša zrejme nezahodí. Tieto konkrétne vizitky slúžia nielen ako propagácia daného človeka a ako mimoriadne funkčná reklama, ale aj ako dôkaz toho, že s kreatívnym prístupom sa dajú robiť veľké a pre biznis pozitívne veci.

1. Všetci chceme byť krásni, dokonca krajší ako ostatní. To sa bez pomoci niekedy nezaobíde. Ambulancia plastického chirurga je preto takmer v každom väčšom meste. Ak si prípadne budete nejakého hľadať, vyberte si aspoň takého, ktorý už svojou vizitkou dáva jednoznačne najavo, že je originálny a vo všetkej vážnosti má aj zmysel pre humor.

2. Dobrý obchod so syrom sa dá spoznať aj podľa dobrej vizitky. S takouto je každá „syráreň“ nezabudnuteľná.

3. Hľadať rozvodového právnika je nepríjemná záležitosť. Keby vám ale podal takúto vizitku, nezmenili by ste hneď názor? Na rozvod samotný, ale aj na daného právnika.

3__rozvodovy_pravnik 2.jpg

4. Cvičiť, cvičiť a cvičiť. To nám predkladajú médiá na každom kroku. Pre ktorý šport a ktorého cvičiteľa sa človek rozhodne, to je už len na ňom. Čo tak si vybrať napríklad nejakého s podobnou vizitkou?

5. Nájsť dobrého zubára je rovnako ťažké ako nájsť dobrého plastického chirurga, právnika, cvičiteľa atď. Keď bude takýto kreatívny aj v starostlivosti o vaše zuby, nič lepšie sa nemôže stať. Navyše takouto vizitkou narúša aj tak trochu stereotyp o tom, že zubárov sa treba báť.

6. Niekedy je jednoduchosť lepšia ako nemiestna a zbytočná prekombinovanosť. Ak sa nevyznáte vo víne, obráťte sa na kompetentného – nájdite si prosto nejakého someliéra. Napríklad takého, ktorý si zdobí vizitky tým, čím sa živí. Dáva tak najavo, že svojou prácou doslova žije.

7. Vizitka nemusí mať už v dnešnej dobe len formát obyčajnej papierovej kartičky. Dobrým nápadom je napríklad lego figúrka. Stačí na ňu dať vytlačiť meno a kontaktné údaje a originálny reklamný predmet a zároveň vizitka je na svete.

8. Inštalatérstvo je rovnako záslužná robota ako každá iná. Potýkať sa každý deň s rôznymi problémami v domácnosti treba aj s vtipom. A dá sa to aj takouto netradičnou vizitkou, napokon bez náležitých nástrojov by sa mnohé povolania jednoducho vykonávať nedali.

9. Vymyslieť vizitku, ktorá slúži aj ako funkčný kľúč na skrutky na kolesách je tak trochu odvaha, a to najmä ak ste opravár bicyklov. Napriek tomu je aj to spôsob, ako môže vaše meno zarezonovať u všetkých bicyklovania chtivých záujemcov. Navyše, nie všetko sa dá vyriešiť pomocou kľúča na skrutky…

10. Hudobný biznis či kadernícky salón. Možno to na prvý pohľad znie ako hlúposť, ale aj na hrebeni sa dá tvoriť hudba. Práve touto ideou sa asi nechal inšpirovať jeden vlasový salón pri tvorbe týchto zaujímavých vizitiek.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Témy

Chcem začať podnikaťPodnikam

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Relax

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo a manažment
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Umelá inteligencia
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

27jún8:30Uhlíkové clo – CBAM8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

08júl8:30Vedenie a motivácia výrobných pracovníkov - Teamleader vo výrobe8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažérske zručnosti,Riadenie,žiadny

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X