Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
E-shop
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Priemerná mzda vzrástla vo väčšine odvetví

Businessman with golden coins Fotobanka Pixmac
14. mája 2015 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

Priemerná mzda v marci tohto roka medziročne klesla len vo veľkoobchode, a to o 0,1 % na 833 eur.

Rástla aj reálna mesačná mzda

Priemerná nominálna mesačná mzda sa na Slovensku v marci tohto roka medziročne najviac zvýšila v informačných a komunikačných činnostiach, a to o 7,3 % na 1 945 eur. Priemerné zárobky v ubytovaní za rovnaké obdobie stúpli o 6,7 % na 621 eur, v predaji a oprave motorových vozidiel o 6,6 % na 851 eur a v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 4,9 % na 384 eur.

V priemysle sa v treťom mesiaci tohto roka priemerná mzda medziročne zvýšila o 4,5 % na 946 eur, v stavebníctve o 3,7 % na 593 eur, v doprave a skladovaní o 2,2 % na 781 eur, v maloobchode o 1,6 % na 583 eur a vo vybraných trhových službách o 0,2 % na 809 eur. Priemerná mzda klesla len vo veľkoobchode, a to o 0,1 % na 833 eur. Vyplýva to z informácií zverejnených Štatistickým úradom SR.

eBooky:

Priemerná reálna mesačná mzda v marci tohto roka medziročne vzrástla v informačných a komunikačných činnostiach o 7,6 %, ubytovaní o 7 %, predaji a oprave motorových vozidiel o 6,9 %, činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 5,2 %. V priemysle reálne zárobky stúpli o 4,8 %, v stavebníctve o 4 %, v doprave a skladovaní o 2,5 %, v maloobchode o 1,9 %, vo vybraných trhových službách o 0,5 % a vo veľkoobchode o 0,2 %.

V priemere za prvý štvrťrok tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška sa nominálna mzda zvýšila v ubytovaní o 7,7 %, keď dosiahla 627 eur. V priemysle išlo o nárast o 4,9 % na 924 eur, v predaji a oprave motorových vozidiel priemerná mzda stúpla o 3,6 % na 836 eur, v činnostiach reštaurácií a pohostinstiev o 3,6 % na 375 eur, v stavebníctve o 1,9 % na 577 eur, v maloobchode o 1,9 % na 583 eur, v doprave a skladovaní o 1,9 % na 758 eur.

Priemerná mzda za prvý kvartál medziročne klesla vo veľkoobchode o 1,5 % na 803 eur, vo vybraných trhových službách o 1,3 % na 803 eur a v informačných a komunikačných činnostiach o 0,8 % na 1 798 eur. 

Reálna mesačná mzda v priemere za prvý štvrťrok tohto roka vzrástla medziročne v ubytovaní o 8,1 %, priemysle o 5,3 %, predaji a oprave motorových vozidiel a činnostiach reštaurácií a pohostinstiev zhodne o 4 % a v stavebníctve, maloobchode, doprave a skladovaní zhodne o 2,3 %.

Nižšia bola vo veľkoobchode o 1,1 %, vo vybraných trhových službách o 0,9 % a v informačných a komunikačných činnostiach o 0,4 %.

eBooky:

Odporúčané ebooky

Odporúčané články

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ekonomika

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

27júl6:30Výkon činnosti stavbyvedúceho a vedúceho montéra 6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

06aug6:30Daňový špeciál: DPH a DZP v roku 2018 v praktických príkladoch6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH,Účtovníctvo

06aug6:30Riadenie stavebného projektu (vecné, organizačné, časové a nákladové plánovanie projektu)6:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Stavebníctvo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSITA s.r.o. Všetky práva vyhradené. iSITA si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku, jeho častí a zverejnených fotografií. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt
OK

Web obsahuje cookies. Prevádzkovateľ webu nezbiera žiadne osobné údaje, ak nie ste registrovaný. Web obsahuje prvky tretích strán. Viac k: Ochrana osobných údajov a cookies

X