Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Úhrady faktúr online už aj na Slovensku

Úhrady faktúr online už aj na Slovensku
Superfaktura.sk
4. septembra 2012 Tlačiť

(PR) Od septembra môžu už aj živnostníci a firmy prijímať úhrady faktúr od svojich klientov online, bez potreby vlastnej webovej stránky. S novou službou prišla spoločnosť Superfaktura.sk, s.r.o., prevádzkovateľ populárneho online nástroja pre malých podnikateľov – www.superfaktura.sk.

 

Pomôcka pri probléme s neplatičmi

Na Slovensku sa často stretávame s problémom neskorých úhrad za faktúry. Oneskorená platba môže ľahko vyvolať reťazovú reakciu, ktorá povedie k finančným problémom hlavne v segmente malých podnikateľov, ktorí prežívajú „z mesiaca na mesiac“. Dôvodom ani nemusí byť nedostatok finančných prostriedkov na účte odberateľa. Často je to neochota, či lenivosť navštíviť banku, spustiť Internet banking, či prepisovať platobné informácie z faktúr. Zákazníci si nechávajú tieto povinnosti na poslednú chvílu, zabudnú a spomenú si na ne až pri čítaní upomienky.

 

Riešením tohto problému sú práve platby online.

 

Úhrada faktúry po novom – ihneď, online!

Podnikateľ odošle faktúru svojmu klientovi emailom, v ktorom je platobný odkaz (link). Po kliknutí na tento odkaz faktúru ihneď online zaplatí využitím platobného systému svojej banky. Nemusí navštíviť banku, prepisovať číslo účtu ani sumu, lámať si hlavu s variabilným, či konštantným symbolom. Všetky inforámcie sú elektronicky prenesené priamo do internetového bankovníctva jeho banky.

 

Po potvrdení je podnikateľ okamžite o platbe informovaný emailom, faktúra sa v systéme SuperFaktúra označí ako uhradená a klientovi sa zobrazí poďakovanie. Celý proces netrvá viac než 3 minúty.

 

Skrátenie doby úhrady

SuperFaktura.sk si od novej služby sľubuje zjednodušenie a hlavne urýchlenie platieb faktúr svojich používateľov, čo sa potvrdilo pri zavedení podobných služieb v zahraničí (štatistická štúdia Freshbooks hovorí o priemernom skrátení doby úhrady o 11 dní). Zároveň táto služba poskytuje zvýšenie komfortu pre platiacich a urýchľuje proces zaplatenia.

 

Bezpečnosť a ochrana

Platba prebieha na webstránkach internet bankingu jednotlivých komerčných bánk, ktoré spĺňajú najvyššie štandardy v oblasti internetovej bezpečnosti. Penažné prostriedky sú v reálnom čase pripisované na platobný účet, ktorý si podnikateľ na tento účel vytvorí v spoločnosti TrustPpay, platobnej inštitúcii kontrolovanej a regulovanej Národnou bankou Slovenska. Postačuje jediný účet pre akceptáciu platieb zo všetkých bánk.

 

Dostupnosť služby

Služba je dostupná všetkým podnikateľským subjektom so sídlom v Slovenskej republike, ktorí na riadenie svojho podnikania využívajú portál SuperFaktura.sk.

 

Ako sa píše na oficiálnom blogu Superfaktúry:„Vzhľadom na vysoký počet používateľov a z toho plynúci predpoklad širokého zavedenia služby, sa nám podarilo pre našich klientov vyjednať poplatky, ktoré sú výrazne nižšie, než aké by mohli získať u iného agregátora online platobných systémov, či priamo u spoločnosti TrustPay. Našim cieľom je poskytnúť ďalšiu užitočnú pomôcku našim používateľom nášho systému.

SuperFaktura.sk je slovenský startup, ktorý vznikol v polovici roka 2011 a za krátku dobu svojho pôsobenia sa teší veľkému záujmu zo strany malých podnikateľov, pričom ho k dnešnému dňu využíva viac než 2000 živnostníkov a firiem na správu ekonomickej agendy.

Ako nám potvrdila zástupkyňa spoločnosti Lucia Simonová, služba je prvou z veľkého balíka noviniek, ktorými chce Superfaktúra pripraviť malú revolúciu v spracovaní faktúr a vedenia ekonomickej agendy malých podnikov.

 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Účtovníctvo

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X