Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Koniec ekonomického software

Koniec ekonomického software
Humanet
5. septembra 2012 Tlačiť

Na začiatku 90. rokov minulého storočia, ihneď po nežnej revolúcii k nám prišla nielen demokracia, ale aj osobné počítače pre masové použitie. Vzniklo niekoľko nových súkromných spoločností, ktoré začali vyvíjať a predávať ekonomický software. Tento software vo veľkej miere uľahčil spracovanie miezd a účtovníctva. Dnes si už zrejme málokto dokáže predstaviť, že by sa ekonomická agenda dala spracovávať bez ekonomického software. Najmä ak zoberieme do úvahy fakt neustále sa meniacej legislatívy.

 

Za uplynulých viac ako 20 rokov výrobcovia ekonomického software pracovali stále na nových funkciách, takže tento druh software vedel jeho užívateľovi ponúknuť neustále viac možností a funkcií. Z princípu použitia bol azda najväčšou zmenou prechod z textového užívateľského rozhrania na grafického užívateľské rozhranie.Zároveň ako ekonomický software na jednej strane jeho užívateľom pomáha, tak na strane druhej na nich kladie nové požiadavky a nároky. Užívatelia sa musia vysporiadať najmä s požiadavkami na archiváciu dát, inštaláciu a aktualizáciu software, čo je pre nich mnohokrát nočná mora a radšej si zaplatia odborníkov, ktorí tieto činnosti za nich realizujú.

 

Keď sa nad tým hlbšie zamyslíme, tak vo svojej podstate ostalo ovládanie a činnosti súvisiace s používaním ekonomického software stále na rovnakej úrovni a nič prevratné sa v tejto oblasti za posledných viac ako 20 rokov neudialo.

 

Zásadná zmena prišla až s nástupom internetu. Výrobcovia ekonomického software zabudovali do svojich systémov najskôr upozornenia na existenciu nových verzií a neskôr aj nástroje na automatickú aktualizáciu ekonomického software. Čiastočne tak pomohli užívateľom s inštaláciami nových verzií, ale stále tu ostala závislosť na konkrétnom počítači a nutnosť inštalácia software na každý počítač, kde mali byť ekonomické informácie dostupné.

 

Tá naozaj veľká zmena prišla s vývojom online internetových riešení. Tie nevyžadujú inštaláciu software a ani jeho aktualizáciu. Zabezpečujú archiváciu dát a poskytujú prístup k systému kedykoľvek a odkiaľkoľvek prostredníctvom internetu. Ekonomické dáta dokážu paradoxne zabezpečiť na oveľa vyššej úrovni a za menej peňazí ako bežné ekonomické programy. S nástupom online ekonomických systémov sa konečne ekonómia, mzdári, účtovníci, skladníci a najmä manažéri môžu venovať svojej hlavnej činnosti a už nemusia riešiť problémy súvisiace s prevádzkou ekonomického software. Zároveň tento typ riešení sprístupňuje ekonomické informácie nielen na počítačoch, ale aj na tabletoch, smartfónoch a pod.

 

Priekopníkom v tejto oblasti na Slovensku je systém HUMANET, ktorý ako prvý sprístupnil online ekonomický software bez funkčných kompromisov pre oblasť malých a stredných firiem. Vďaka Humanetu môžu dnes aj malé spoločnosti využívať výhody riešení, ktoré boli donedávna dostupné iba veľkým korporáciám, pretože boli veľmi drahé a náročné na prevádzku.

 

HUMANET a jemu podobné riešenia predstavujú koniec klasického ekonomického software a začiatok novej éry. Éry online ekonomického software. 

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Účtovníctvo

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

19aug8:30Zmenky a ich využitie v praxi – účtovný, daňový a právny pohľad8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X