Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Obchodníkom sa nepáči, ako ich Jahnátek prezentuje

Obchodníkom sa nepáči, ako ich prezentuje MPRV
Ilustračné foto SITA
20. marca 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť
Obchodníkom sa nepáči spôsob, ako ich pochybenia pri kontrolách prezentuje Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.
 
To podľa predstaviteľov obchodných reťazcov nerozlišuje medzi pochybeniami, ktoré sa týkajú bezpečnosti a kvality potravín, a chybami, ktoré majú iba administratívny charakter.
 

Nie je chyba ako chyba, tvrdia obchodníci

Spoločnosť Billa Slovensko hodnotí snahu MPRV a veterinárov o dohľad nad dodržiavaním zákona pozitívne, kritickejšie však hodnotí zvolený spôsob zverejňovania a porovnávania výsledkov kontrol. Vo výsledkoch kontrol sa podľa Martiny Kovacs, marketingovej manažérky Billa Slovensko, miešajú malé prevádzky s veľkými reťazcami a technické pochybenia typu „hrdzavý radiátor“, „poškodený náter steny v sklade“ s vážnejšími hygienickými problémami predaja, ako je napríklad predaj tovaru po záruke. „Myslíme si, že v tomto prípade určite nie je chyba ako chyba,“ dodala.
 
Podobný názor zastáva aj Vladimír Kocúrek, viceprezident CBA Slovakia. „Medializované výsledky kontrol nezohľadňujú celkový počet obchodných jednotiek vybraných reťazcov, a nie je jasný ani charakter pochybení. Nie je jasné, či išlo o pochybenia zdravie ohrozujúce, alebo technicko-administratívne,“ uviedol Kocúrek. Spotrebitelia by mali podľa neho byť informovaní aj o kvalite produktov v iných prevádzkach, kde sa dajú kúpiť potraviny. „Potravinový sortiment predávajú i siete čerpacích staníc, nezávislý maloobchod, drogérie, ambulantní predajcovia a ďalšie subjekty s významnou trhovou silou a množstvom kamenných predajní,“ dodal. 
 
 
Inšpektori Štátnej veterinárnej a potravinovej správy (ŠVPS) začiatkom roka pri kontrolách v malých obchodoch objavili pochybenia v 43,59 % prípadov, v stredných predajniach to bolo 47,44 % a v super a hypermarketoch 65,22 %. „Z týchto čísel môžeme skonštatovať, že obchodníci akoby prešli do aktívneho spánku, prestali sa venovať svojim prevádzkam a percento nezrovnalostí sa vrátilo skoro do júla minulého roka,“ uviedol pred časom minister pôdohospodárstva Ľubomír Jahnátek. Obchodníkom odkázal, že ak sa aj v apríli zopakujú nedostatky, ktoré zistili inšpektori ŠVPS za prvé dva mesiace tohto roka, nekompromisne zavrie ich prevádzky.
 

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

august

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

10aug8:30Transferové oceňovanie komplexne - trojdňové školenie pre začiatočníkov8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:DPH

18aug8:30Aktuálne zmeny Infozákona a najčastejšie problémy aplikačnej praxe v druhom polroku 20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Samospráva

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X