Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Podnikanie na internete. Ako na to?

Podnikanie na internete, online podnikanie
Fotobanka Pixmac
13. septembra 2011 Autor Podnikam.SK, SITA Tlačiť
Internet sa stal nevyhnutnou súčasťou našich životov a mnohí už využívajú jeho potenciál vo svojom podnikaní. Takmer každá firma už má svoju webstránku s ponukou svojich tovarov, či služieb a stále viac platí „všetko nájdeš na webe“.  Veľa ľudí má v pláne rozbehnúť svoj online biznis, no stále si nie sú istí, či im takáto forma podnikania prinesie profit. 

Zarábanie na internete nie je o rýchlom zbohatnutí

Predtým, ako sa rozhodnete podnikať na internete, je potrebné si uvedomiť, že zarábanie na internete nie je o rýchlom zbohatnutí. Pokiaľ nájdete na internete systém, ktorý sľubuje rýchly zárobok, nenaleťte mu. Zároveň sa pripravte na to,  že musíte byť ochotný sa naučiť veľa nových vecí, napr. o internetovom marketingu, predaji cez internet, html, SEO, … . Ak vám ani toto neuberie z chuti pustiť sa do to tohto biznisu, máte pred sebou ťažkú úlohu, a to vymyslieť  „ČO CHCEM ROBIŤ“. Čiže, ak idete do internetového podnikania na webe, musíte vedieť v čom podnikať a s čím podnikateľ na internete, aby to malo zmysel a aby vás to aj napĺňalo. Ako začať podnikať na internete vás ale nenaučí žiadna kniha, musíte začať podľa seba.
 • vyberajte si oblasť, ktorá vás baví
 • urobte si prieskum o konkurencii v danej oblasti (konkurencia vo všetkých oblastiach je v súčasnosti obrovská, preto sa nedajte znechutiť ), cenových podmienkach a dopyte po tovaroch, resp. službách, ktoré chcete ponúkať
 • pokiaľ ste odborníkom v nejakej oblasti, snažte sa o rozšírenie svoju klientelu a môžete si vytvoriť vedľajšie zamestnanie
 • pokiaľ si vyberiete oblasť, o ktorej nemáte dostatok potrebných znalostí, prihláste sa na odborný kurz

Tipy na podnikanie – ako podnikať na internete:

 1. e-shop – napriek rastúcemu počtu e-shopov je tento spôsob predaja tovarov zaujímavý, lebo ľudia si stále vo väčšej miere zvykajú na nákupy mimo kamenných obchodov.
 2. e-bay – staňte sa e-bay asistentom a e-bay vám bude posielať ľudí, ktorým sa zdá systém e-bay zložitý. Za týchto ľudí budete predávať na e-bay ich veci, za čo dostanete províziu.
 3. Vytvorte si vlastnú webstránku so zaujímavým zameraním – dôležité je, aby vaša webstránka mala vysokú návštevnosť, potom vám už nič nebráni a môžete zarábať na reklame.
 4. Affiliate marketing – na vašej webstránke môžete propagovať výrobky a služby inej spoločnosti. Ak návštevník na vašej stránke urobí nákup výrobku tejto spoločnosti, dostanete od uvedenej spoločnosti províziu. Aj tu platí tak ako v predchádzajúcom bode, že vaša stránka musí mať vysokú návštevnosť.
 5. Blogovanie – ak viete výborne písať, môžete si založiť blog a venovať sa témam, ktoré sú vám blízke. Snažte sa úzko špecializovať na určitú problematiku, máte tak vyššiu šancu získať pravidelných návštevníkov vašej stránky. Dôležité je pravidelné prispievanie na váš blog. Prostredníctvom svojho blogu môžete zarábať na reklamách, ako aj formou affiliate programov.
 6. Prieskum na internete – pre rôzne spoločnosti môžete vykonávať prieskum na internete.
 7. Poskytnite svoje služby – ak ste v niečom skutočne dobrý, môžete ponúkať svoje špecifické schopnosti (napr. fotograf, copywriter, webdesigner, programátor).
 8. E-learning – organizovanie on-line kurzov je zaujímavé z hľadiska úspory času, keď si klient môže svoju lekciu prebrať v pohodlí svojho domova.
 9. Predaj fotografií na internete – ak vás baví fotenie a robíte pekné fotky, môžete si zarobiť predajom fotiek stránkam, ktoré sa zaoberajú predajom fotiek. Môžete sa zaregistrovať na stránkach:
  http://www.canstockphoto.com/Zákazník si môže stiahnuť za poplatok zo stránky Vašu fotku a z uvedeného poplatku Vám bude vyplatená provízia. Treba si uvedomiť, že v tomto prípade ide o poplatky v hodnote niekoľkých centov, takže je potrebné, aby si vaše fotky kúpilo čo najviac zákazníkov a aby ste mali na týchto stránkach umiestnených čo najviac fotiek.
Internet priniesol nové možnosti podnikania. Potrebný je však dobrý nápad. Tí, čo ho mali, dokázali s využitím internetu neuveriteľne zbohatnúť. Mnohí si prostredníctvom intermetu vytvorili zaujímavý pasívny príjem, t.z., že napríklad reklama na webstránke im mesačne prináša slušné zárobky. Je za tým však veľa úsilia a systematická práca, lebo ani podnikanie na internete neprináša výsledky bez ľudského pričinenia.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Účtovníctvo verejnej správy
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

marec

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

05mar8:30Tvorba unikátnych obrázkov pomocou nástroja Midjourney8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

07mar8:30Sabotéri v našej hlave8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Marketing

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X