Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Pred podnikaním treba všetko dobre premyslieť

Pred podnikaním treba všetko dobre premyslieť
Fotobanka Pixmac
13. júna 2013 Zdroj SITA, Podnikam.SK Tlačiť

(PR) Už nejaký ten čas sa rozhodujete, že konečne začnete podnikať? Toto rozhodnutie je potrebné dobre zvážiť, aj keď sú ľudia, ktorí idú do všetkého po hlave a nad ničím dlho nerozmýšľajú. Predsa len sa jedná o zásadné zmeny v pracovnej náplni, a tak je potrebné si všetko premyslieť do detailov.

Ak beriete už samotné rozbehnutie podnikania ako výzvu vedzte, že so založením firmy vaše povinnosti ešte len začínajú. Preto ešte pred zahájením činnosti nie je na škodu, zistiť si dostatok informácií, či už od samotných podnikateľov alebo z rôznych prípravných kurzov. Budete sa tak vedieť lepšie pripraviť na to, čo vás čaká.

Ako podnikateľ ste súčasť trhu a preto sa bez obchodnej spolupráce nezaobídete. Výnimočná nie je ani zahraničná spolupráca, avšak aj ak vlastníte menšiu firmu, nemusíte sa spoliehať len na blízke spoločnosti. Pripravte sa teda, že na stretnutia budete cestovať aj mimo vášho mesta. Prehľad o príjemnom prostredí vhodnom na podobné stretnutia je teda potrebný. Aj pekný hotel v širšom centre Žiliny môže poskytnúť potrebné pohodlie.

Pri stretnutiach by ste však okrem oblečenia a vystupovania mali myslieť najmä na presnosť. Hodinky sú teda nutnosťou, radšej však siahnite po kvalite a elegancií Diesel hodiniek.

Spolupráca so spoľahlivým partnerom je dôležitá, avšak váš zisk predstavujú predovšetkým spokojní zákazníci. Aby boli spokojní nielen s ponúkaným tovarom či službou, ale aj s prístupom vašich zamestnancov, venujte pozornosť aj ich vzdelávaniu. Školenia sú bežné v každej firme a to bez rozdielu jej veľkosti. Nik učený z neba nespadol, a tak sa počas života zdokonaľujeme všetci. Cielené školenie zamestnancov vám uľahčí aj interaktívna tabuľa.

Pre zákazníka je však často dôležitý aj každý detail, preto si dajte záležať aj na výbere pracovných uniforiem. Chýbať by nemala ani kvalitná pracovná obuv, preto radšej zvoľte slovenský výrobok ako zahraničný nepodarok.

Odporúčané ebooky

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ako začať podnikať

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

jún

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

08jún8:30Riadenie zmien – Change management8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Manažment

14jún8:30Logistika nákupu a riadenie zásob8:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Clo

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X