Buďte správne informovaný! Získajte prémiový účet TU
Prihlásenie
Zakúpiť členstvo
Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
FOAF.sk - Aký má firma zisk? Kto ju vlastní? Kto má dlhy? Zistite TU

Uspokojenie potrieb zákazníkov

Uspokojenie potrieb kolegov a zákazníkov
Fotobanka Pixmac
16. mája 2012 Zdroj Autor: Ivo Toman zakladateľ medzinárodnej spoločnosti TAXUS International, úryvok z knihy Stroj na peníze - Ruské kolo. Tlačiť

Prečo ľudia opúšťajú Ruské koleso? Vysvetlenie je prekvapivo jednoduché. Je to z dvoch dôvodov: 1. SUM – životný štýl, umenie, móda; a 2. uspokojenie.Pamätaj, že ľudia sú rôzni a uspokojujú ich rôzne veci. Ak je tvojím cieľom zarábanie peňazí, často nechápeš, prečo nechcú tvoji kolegovia tiež obetovať pre peniaze toľko čo ty. Je to aj preto, že rôzni ľudia majú rôzne predstavy o tom, čo ich uspokojí a čo je pre nich zábavné.

 

Uspokojovanie potrieb

Zamysli sa, čo najviac uspokojí teba:

 1. Základné ľudské potreby – jedlo, spánok, sexuálne potreby. 
 2. Dosiahnutie moci – hlavne politici túžia po ovládaní diania okolo seba. Koľko pritom zarobia s tým úzko súvisí. 
 3. Zarábanie peňazí – každý chce mať viac peňazí. Pre niekoho sú ale peniaze tou najdôležitejšou vecou v živote. Iní ľudia majú iné priority. 
 4. Splnené ciele – existuje skupina ľudí, ktorí dlhodobo a cieľavedome pracujú na dosiahnutí svojich životných cieľov. A to ich nesmierne uspokojuje. Lenže väčšina ľudí o úspechoch len sníva. To, že pre to musia niečo urobiť, je im cudzie. 
 5. Pocit spolunáležitosti – pre týchto ľudí je najdôležitejšou potrebou byť s ostatnými v úzkom kontakte. Pokiaľ na nich tlačíš, aby sa ich potrebou mohli stať peniaze, narazíš na nepochopenie a nezáujem. Takýto človek je totiž spokojný vtedy, keď je v kolektíve obľúbený, a peniaze sú až druhoradé. Je mnoho ľudí, ktorí neopustia zamestnanie preto, lebo majú v práci dobrý kolektív, pritom by zarobili niekde inde oveľa viac. 
 6. Spokojná rodina. 
 7. Priatelia. 
 8. Dosiahnutie spoločenského statusu – prečo si kupujeme drahé veci? Pretože tak môžeme svojmu okoliu ukázať kam patríme. Tie drahé veci sú našimi symbolmi, ktorými sa robíme lepšími ako v skutočnosti sme. Symbolmi postavenia a moci (auto, dom, chata, zlato, drahé hodinky, značkový tovar, milenky, funkcie, drahé cigarety a pod.) sa snažíme zapôsobiť na iných. To nás tiež uspokojuje. Zaujímavé je, že sa snažíme kupovať také symboly, ktoré nás posúvajú o stupeň vyššie, ako práve sme. Napríklad, keď si budeš kupovať auto, vždy ho budeš chcieť mať lepšie, ako doteraz. Veľmi rýchlo po tom, čo si ho kúpiš, sa dostaví ,,smútok víťazov“ a ty budeš časom chcieť ešte lepší typ auta. Naraz ti bude nové pripadať nejako ,,staré“ a nevyhovujúce.A čo úspešní muži a mladé, krásne milenky? Nie sú to tiež len symboly – ja si to môžem dovoliť, ja na to mám? Že ty taký nie si? Ty sa nepretvaruješ? Ty si nekupuješ symboly aby si sa ukázal, ale preto že ich potrebuješ? Samozrejme, ty si úplne iný. Ale ľudia klamú – skús si opäť prečítať mýtus č. 2. A kedy s tým prestaneme? Kedy prestaneme túžiť po ďalších a ďalších symboloch moci? Drvivá väčšina ľudí nikdy. Menšina vtedy, keď dosiahne spoločensky vrcholného postavenia vo svojom odvetví. Ich symbolom je práve tento spoločenský status. 
 9. Pohodlie. 
 10. Pokoj. 
 11. Romantikov uspokojuje určitá miera nepokoja. 
 12. Drogy – alkohol, cigarety, káva, čokoláda, tvrdé drogy. Prečo ich ľudia vlastne užívajú? Opäť nájdeš odpoveď v uspokojení.

… ešte mnoho ďalších vecí nás viac či menej uspokojuje a každého človeka trochu inak. Ide o to, že každého z nás bavia iné veci.Tiež sa to môže zlučovať. Napríklad niektorí podnikatelia sa môžu chcieť presadiť aj v politike. Túžba po peniazoch sa zlúčila s túžbou po moci. Ich finančné ciele sú v súlade s touto túžbou.Pokiaľ tvojich kolegov viac uspokojuje niečo iné ako teba, potom vznikajú rozpory a vzájomne sa nechápete. Preto sa snaž zistiť, aké uspokojenie je najlepšie pre každého konkrétneho spolupracovníka a podľa toho k nim pristupuj.A úplne rovnaké je to vo vzťahu medzi tebou a zákazníkmi.

K téme

FOAF.sk firmy - Hosp. výsledky, súvahy, výkazy, DLHY, vlastníci - Zistite TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Marketing

Poradca podnikateľa a živnostníka

Prémiový obsah pre členov klubu Podnikam.sk

Zobraziť ďalšie články

Seriály na Podnikam.sk

Školenia, semináre, kurzy

BOZP - Bezpečnosť a ochrana zdravia pri práci
BOZP vo výrobe
Cash flow
Clo
Clo a logistika
Controlling
Dane a účtovníctvo
Doprava
Dotácie
DPH - Daň z pridanej hodnoty
DzP - Dane z príjmu
Enviro
Environmentalistika
Eurofondy
Finančné riadenie
IAS/IFRS
Industry 4.0
ISO
Komunikačné zručnosti
Koronavírus
Legislatíva a zákony
Legislatíva, zákony
Logistika
Manažérske zručnosti
Manažment
Marketing
Marketing a predaj
Marketingové zručnosti
Medzinárodné účtovné štandardy - IAS/IFRS, US GAAP
Medzinárodné účtovné štandardy (IAS/IFRS, US GAAP)
Medzinárodné zdaňovanie
Mzdy a odvody
Nehnuteľnosti
Osobný rozvoj
Ostatné dane
Personalistika
Počítačové zručnosti
Pohľadávky
Pracovné právo
Právo
Právo, Pracovné právo
Predaj
Riadenie
Riadenie firmy
Riadenie ľudských zdrojov
Samospráva
Školstvo
Školy
Smernice
Stavebníctvo
Účtovníctvo
Účtovníctvo a dane
Verejná správa
Verejné obstarávanie-obstarávateľ
Verejné obstarávanie-uchádzač
Výroba
žiadny
Živnosť

júl

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

13júl8:30Komplexný zákonník práce v praxi a novela zákona účinná od 1.1.20228:30 Udalosť usporiadaná: Verlag Dashöfer, s.r.o. Typ Udalosti:ŠkolenieOblasť školenia:Mzdy a odvody

Zobraziť všetky školenia

Eshop Podnikam.sk

Prejsť do eshopu

Zoznam firiem B2B

Zobraziť všetky firmy
Copyright © iSicommerce s.r.o. Všetky práva vyhradené. Vyhradzujeme si právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos obsahu. Ochrana osobných údajov | Podmienky používania | Kontakt | GDPR - Nastavenie sukromia
X